Siberis langes temperatuur miinus 62 kraadini, digitermomeeter purunes

Venemaal Siberis, mis on oma talvise pakase poolest tuntud, langes esmaspäeval, 15. jaanuaril osades paikades temperatuur miinus 62 kraadini, mille tõttu  maailma külmapealinnaks peetavas Oimjakonis purunes digitermomeeter.

The Moscow Times teatel on praegu kõige külmem Venemaa kirdeosas, kuid kohalikud ei kurda, sest nii madalat temperatuuri on igal talvel.

Pakane Siberis

FOTO: Christoffer Hjalmarsson / TT/Christoffer Hjalmarsson

Interfaxi teatel teevad siberlased välistest oludest fotosid ja postitavad neid sotsiaalmeediasse, et Venemaa teistele osadele näidata kui külm seal on.

Härmas siberlane

FOTO: Twitter.com

Pakane Siberis

FOTO: Taisija Voroncova/Sputnik

Kohalikud võimud andsid hoiatuse, et inimesed oma eluruume üle ei kütaks, sest see võib tuua kaasa tulekahjusid.

Venemaa Kaug-Ida föderaalringkonnas Sahha Vabariigis Oimjakonis, mida peetakse maailma kõige külmemaks inimasustusega paigaks, langes temperatuur miinus 62 kraadini. Möödunud aastal paigutati sellesse väikelinna avalik digitaalne termomeeter, et nii kohalikud kui turistid näeksid oma silmaga kui külm on ja saaksid selfisid teha.

Pakane Siberis. Pildil Oimjakon

FOTO: MAXIM SHEMETOV/REUTERS

Oimjakoni juhtide teatel ei pidanud digitaaltermomeeter nüüdsele pakasele vastu ja purunes.

Siberis Oimjakonis langes temperatuur miinus 62 kraadini ja digitermomeeter purunes

FOTO: Twitter.com

Oimjakonis on jaanuaris keskmine temperatuur tavaliselt miinus 47 kraadi. Jaanuarikuine rekordtemperatuur pärineb 1933. aastast ja siis mõõdeti miinus 67,7 kraadi.

Pakane Siberis. Pildil Oimjakon

FOTO: MAXIM SHEMETOV/REUTERS

Siberlasi üllatasid hiina turistid, kes paukuvast pakasest hoolimata kohalikku jõkke, mis selles olevate soojaveeallikate tõttu ka talvel jäävaba on, ujuma läksid.

Hiinlased Siberi pakases ujumas

FOTO: Twitter.com

«See vaatepilt oli üllatav. Isegi meie, kes me elame siin, ei taha sellise külmaga välja minna, rääkimata siis ujumisest. Kuid turistid ujusid!,» sõnas kohalik ajakirjanik Jelena Pototskaja.

Pototskaja oli juhuslikult selle sündmuse tunnistajaks, tegi hiinlastest fotod, pannes need sotsiaalmeediasse, kus need menukaks osutusid.

Hiinlased Siberi pakases ujumas

FOTO: Twitter.com

Hiinlased Siberi pakases ujumas

FOTO: Twitter.com

Venemaa pealinnas Moskvas siiski nii külm ei ole kui Siberis, seal mõõdeti temperatuuriks miinus 4 – 10 kraadi.

Meie planeedi kõige madalam temperatuur mõõdeti 2010. aastal Antarktikas, kus polaarteadlased said teadusaparatuuri abil näiduks miinus 94,7 kraadi. 

Tagasi üles