Jaapanis tekkis kerakalapaanika

Kerakala pakk, milles on ka mürgised osad

FOTO: Reuters/AFP/AP/ScanPix

Jaapani keskosas Aichi prefektuuris Gamaoris tekkis kerakalapaanika, kuna supermarket müüs kogemata viis kerakalapakki, milles on kanget mürki sisaldavaid osi.

Gamagori võimud ja politsei hoiatasid linlasi, et nad igaks juhuks kerakalu ei ostaks ega sööks, teatab Reuters.

«Kindlasti ei soovi keegi oma eluga vene ruletti mängida, hoiatame inimesi kerakalade eest. Politsei leidis kolm mürgist kerakalapakki üles, kuid kaks on seni leidmata. Kutsume inimesi need kaks kalapakki politseile loovutama,» teatas kohalik võimuesindaja Koji Takayanagi.

Kerakala

FOTO: ITSUO INOUYE/AP/Scanpix

Ametniku sõnul hoiatatakse kodanikke kalade eest läbi valjuhääldite, kuna oht on suur.

Kerakala pakk, milles on ka mürgised osad

FOTO: Reuters/AFP/AP/SCANPIX

Kerakala tohivad valmistada vaid selleks eriväljaõppe saanud kokad, kuna vale valmistamine võib sööjale elu maksta. Igal aastal tuleb Jaapanis ette kerakalamürgistusi, kuid surmaga lõppevaid on siiski vähe.

Jaapanis süüakse kerakala eelkõige talvisel ajal, sest see kala on siis kõige rasvasem ja parima maitsega, kas siis kalafileena, mis jaapani kannab nimetust sashimi või kalasupina.

Kerakala maks, seedekulgla, sugunäärmed ja nahk sisaldavad surmavat mürki tetradotoksiini ning selle kala valmistamiseks on vajalik eriväljaõpet ja litsentsi. Kerakala mürgi vastu ei ole vastumürki.

Tetrodotoksiin on väga tugevatoimeline närvimürk, keskmise kehakaaluga inimese tapmiseks piisab vaid ühest milligrammist. 

Tagasi üles