Kuulsuste alasti pilte levitanud mees saab korraliku karistuse

FOTO: Scanpix

Kate Upton

Aastal 2014 lahvatas skandaal, kui keegi murdis sisse mitmete inimeste Apple'i kontodesse ja levitas sealset informatsiooni. Informatsiooni hulgas olid ka näiteks Jennifer Lawrence'i ja Kate Uptoni alasti pildid.

Connecticuti osariigis elavale mehele George Garofanole on esitatud süüdistus, et ta osales skeemis, mille tulemusena sai ta enda valdusesse palju inimeste iCloud kontode kasutajanimed ja paroolid. Garofano kavatseb end kohtus süüdi tunnistada.

FOTO: Twitter

George Garofanot võib reaalselt ees oodata kuni 18 kuu pikkune vanglakaristus.

USA justiitsministeerium andis eile teada, et 26-aastane George Garofano, kes on pärit Northfordist Connecticutist, rikkus «Arvuti pettuse ja ahistamise seadust»

Hollywoodi tähed Jennifer Lawrence ja Kate Upton olid staaride hulgas, kelle kontodesse sisse murti ning kelle alasti pilte levitati.

FOTO: VALERIE MACON/AFP/Scanpix

Jennifer Lawrence on üks kuulsustest, kelle pilte skandaali ajal levitati.

«Kohtuliku kokkuleppe kohaselt osales Garofano ajavahemikul aprill 2013 kuni oktoober 2014 andmekogumiskelmuses, mille eesmärgiks oli koguda inimeste iCloud kontode kasutajanimesid ning paroole,» rääkis justiitsministeeriumi esindaja. «Garofano tunnistas, et ta saatis ohvritele emaile, mis tundusid justkui olevat Apple'i turvakontodelt, mille järel julgustas inimesi saatmaks talle enda kasutajanimesid ja paroole, või sisestamaks need kuhugi veebisaidile, pärast mida Garofano need sealt ise üles korjab.»

Justiitsministeeriumi kohaselt sai Garofano ligipääsu umbes 250 kontole.

Karistus sellise rikkumise eest on kuni viis aastat vanglakaristust või 250 000 dollari suurune trahv.

Tagasi üles