Pildid ja video: läbi jääaugu hinganud alligaatoritest said sotsiaalmeedia staarid

FOTO: Twitter.com

Alligaator jääs

USA idarannikul, kaasa arvatud Põhja-Carolinas algas 2018. aasta ebatavalise külmaga, mille tõttu sealsed ameerika alligaatorid jää lõksu jäid.

Shallotte River Swamp Parki looduskaitseala alligaatorid said sotsiaalmeedia staarideks tänu oma nutikusele, tehes ninaga jäässe augu, mille kaudu nad õhku hingasid, teatab msn.com. 

FOTO: Twitter.com

Alligaatorid jääs

Zooloogide sõnul suudavad alligaatorid olla vees maksimaalselt 24 tundi, kuid siis vajavad hapnikku. Kui temperatuur langes alla nulli ja veekogu pind jäätus, tegid nutikad alligaatorid jäässe augud, mille kaudu nad said hingata.

FOTO: Twitter.com

Alligaator jääs

Alligaator on kõigusoojane roomaja, kellel jaheduses kehateperatuur langeb ja ta jääb nagu «talveunne». Shallote River Swamp Parki alligaatorid moodustasid jääst väljas koonudega huvitava vaatepildi, mida paljud uudistamas ja jäädvustamas käisid.

FOTO: Ekraanitõmmis Youtube'i videost

Alligaator jääs

«Need alligaatorid on elus, kuid letarigilises seisundis. Kui soojemaks läheb, hakkavad nad taas end liigutama,» teatas looduskaitseala tegevjuht George Howard.

FOTO: Twitter.com

Alligaator jääs

Nüüdseks on Põhja-Carolinas temperatuur taas plusspoolel ja alligaatorid ei pea enam õhuavadest hingamas käima, sest jää on hakanud sulama.

FOTO: Twitter.com

Alligaator jääs

Howardi sõnul käis ta kõrgemate temperatuuride saabudes alligaatoreid kontrollimas ja kõik olid elus, kaasa arvatud üks noorloom.

FOTO: facebook.com

Alligaator jääs

Põhja-Carolina alad on ameerika alligaatori eluareaali põhjapiir, kaugemal põhjas neid alligaatoreid ei ela.

Ameerika alligaator ehk mississippi alligaator (Alligator mississippiensis) on suur roomaja krokodilliliste seltsist.

Isased alligaatorid kasvavad 3,4–4,6 meetri pikkuseks ja võivad kaaluda kuni 453 kilogrammi. Emased on väiksemad ja kasvavad umbes 3 meetri pikkuseks.

Ameerika alligaatorid elavad mageveega märgaladel, sealhulgas küpressisoodes Texasest Põhja-Carolinani. 

Tagasi üles