Galerii: ja video: Kuldgloobuste gala 2018

7. jaanuaril jagati USAs Los Angeleses Beverly Hillsis 75. korda Hollywwoodi välispressi poolt antavaid filmi- ja teleauhindu Kuldgloobuseid.

Lisaks võitjatele, kelle seas olid Frances McDormand, Gary Oldman, Nicole Kidman, Ewan McGregor ja paljud teised,  oli kohal veel mitmeid tuntud staare.

Frances McDormand

FOTO: Paul Drinkwater/AP/Scanpix

Gary Oldman

FOTO: Lucy Nicholson/Reuters/Scanpix

Punasel vaibal nägi näiteks Sarah Jessica Parkerit, Paris Hiltonit, Michelle Pfifferit, Kate Hudsonit, Salma Hayekit, Emma Stone'i, Gillian Andersoni, Steve Carrelli, Angeline Jolied, Dakota Johnsonit, Kevin Baconit, Justin Timberlake’i, Chris Hemsworthi, Alicia Vikanderi, Anne Heche’i, endist iluvõimlejat Nadia Comanecit, Maggie Gyllenhaali, Helen Mirrenit ja paljusid teisi.  Mitmed neist kandsid märki «Time’s Up», mis on seksuaalse ahistamise vastase liikumise tunnus.

Sarah Jessica Parker

FOTO: Jordan Strauss/AP/SCANPIX

Kevin Bacon

FOTO: MARIO ANZUONI/REUTERS/Scanpix

Alicia Vikander

FOTO: MARIO ANZUONI/REUTERS/Scanpix

Chris Hemsworth

FOTO: Lucy Nicholson/Reuters/Scanpix

Näha oli ka «Troonide mängu» näitlejaid Emilia Clarke’i ja Kit Haringtoni.

Emilia Clarke ja Kit Harington

FOTO: Jordan Strauss/AP/SCANPIX

Galal oli domineerivaks teemaks seksuaalse ahistamise vastane liikumine #MeToo ning mitmed staarid võtsid sel teemal sõna.

Enamik naisi kandis musta värvi kleiti või kostüümi, et avaldada toetust seksuaalse ahistamise all kannatanutele, samas oli ka neid tuntud nägusid, kes seda eirasid, kandes näiteks punast või kuldset kleiti.

Musta kleidi reeglit eirasid näiteks näitlejanna Blanca Blanco, sakslannast modell Barbara Meier ja Hollywoodi välispressi president Meher Tatna. Sotsiaalmeedias kritiseeriti neid, et need naised vist lasevad nii ennast kui teisi hea meelega ahistada.

Blanca Blanco

FOTO: Richard Shotwell/AP/Scanpix

Hollywoodi välispressi assotsiatsiooni juht Meher Tatna

FOTO: Handout/Reuters/Scanpix

Kõnega paistis silma õhtujuht Seth Meyers, kes viskas oodatult nalja seksuaalse ahistamise teemal.

Oma sõna ütlesid sekka veel mitmed, kuid kõige mõjuvamad kõned olid Oprah Winfreyl, Francis McDormandil ja Nicole Kidmanil.

Oprah Winfrey

FOTO: Handout/Reuters/Scanpix

Pärast Winfrey kõne hakati spekuleerima, kas tuntud saatejuht plaanib 2020. aasta USA presidendivalimistel kandideerida, kuna ta kõnest võis midagi sellist välja lugeda.

Parimaks filmiks tunnistati «Three Billboards Outside Ebbing, Missouri», parima naispeaosalise Kuldgloobus läks selles filmis mängivale Frances McDormandile ja parimaks meespeaosatäitjaks kuulutati Gary Oldman filmis «Darkest Hour», kus ta kehastab Teise maailmasõjaaegset Briti peaministrit Winston Churchilli.

Filmi «Darkest Hour» reklaam

FOTO: wikipedia.org

Kuldgloobused peaksid näitama, millised filmid võivad ka Oscarite jagamisel edukad olla. Oscarite gala leiab aset 4. märtsil.