T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti Muusikaauhinnad 2018 galal esineb Tanel Padar

Elu24
Facebook
Comments
Tanel Padar
Tanel Padar Foto: promo

Eesti Muusikaauhinnad tähistavad tänavu oma 20. juubelit ning seetõttu on 25. jaanuaril Saku Suurhalli lavale oodata viimase paari aastakümne edukamaid ja populaarsemaid artiste. Üks neist on kahtlemata Tanel Padar, kes aastate eest noore artistina tõusis Eesti muusikamaailma tippu ja püsib seal kindlalt tänaseni.

Tanel Padar on ühtekokku võitnud 11 muusikaauhinda, esimese auhinna viis ta koju 2001. aastal koos bändiga Speed Free, kui nad nimetati aasta uueks tulijaks.

Tanel Padar esinemas Eesti Muusikaauhinnad 2001 galal, kus ta koos bändiga Speed Free pälvis auhinna Aasta uus tulija.
Tanel Padar esinemas Eesti Muusikaauhinnad 2001 galal, kus ta koos bändiga Speed Free pälvis auhinna Aasta uus tulija. Foto: Promo

«Seda õhtut ei unusta ma iial, sest meie muusikaauhind läks kaduma, saime selle vist alles neli aastat hiljem kätte,» meenutab Tanel Padar.

Padar on veendunud, et muusikaauhinnad on väga vajalikud. «Ma leian, et eriti just nooremate kolleegide jaoks on need olulised. Noore artisti jaoks on aasta uue tulija tiitel, või ka nominatsioon, suur tunnustus ja see annab kindlasti tegutsemiseks indu juurde,» ütles Padar.

Padaril õnnestus aasta uue tulija tiitel koju viia ka teistkordselt, anambliga The Sun 2006. aastal. Kuid muusikamaailmas juba oma koha kindlustanud artistina hindab mees kõige kõrgemalt aasta albumi auhinda, kuna see on ju väidetavalt siis aasta kõige parem album.

Hulgaliselt auhindu on Taneli jaoks tähendanud ka sama palju tänukõnesid. «Eks Eesti Muusikaauhindade ajaloos on olnud küll neid hetki, kus tänamine läheb täitsa «puu taha»,» naerab Padar. «Lavale kõndides mõtled, et nüüd olen vaimukas ja teen hea nalja, aga reeglina kui saad auhinna kätte, siis on pea tühi, vaatad publikut, mõtled televaatajate peale ja ei tule ühtegi head nalja. Tahaks olla väärikas, aga samas ka humoorikas, kuid väga vähestel õnnestub mõlemat,» rääkis Padar.

Eesti Muusikaauhinnad 2018 gala Saku Suurhallis üllatab läbi aegade suurima esinejate hulgaga, nimekiri täieneb pidevalt ning järgmised artistid tehakse peagi teatavaks. Piletid on saadaval Piletilevis. 

Lisainfo: www.muusikaauhinnad.ee ja www.facebook.com/muusikaauhinnad

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles