Eurolaulu Raadio

Menuraamatu «Söö, palveta, armasta» autori Elizabeth Gilberti elukaaslane suri vähki

Elizabeth Gilbert

FOTO: CHRIS HELGREN/REUTERS/Scanpix

Maailmas menuka raamatu «Söö, palveta, armasta», mille põhjal valmis film Julia Robertsiga peaosas, autori Elizabeth Gilberti partner Rayya Elias suri vähki.

Gilberti sõnul ei olnud Elias ainult ta elukaaslane, vaid ka parim sõber, õpetaja, muusa, ingel, kaitsja ja kingitus, teatab Daily Mail.

Elizabeth Gilbert (vasakul) ja Rayya Elias

FOTO: facebook.com

Gilbert teatas 2016. aasta septembris, et ta on koos Eliasega, kes oli juba varem ta parim sõber.

Gilbert oli alates 2007. aastast abielus Jose Nunesiga, kuid ta sai 2016. aastal aru, et tegelikult armastab Eliast. Gilbert ja Nunes lahutasid 2017. aasta alguses.  Gilbert ja Elias registreerisid oma kooselu 2017. aasta juunis New Yorgis.

Elizabeth Gilbert

FOTO: CHRIS HELGREN/REUTERS/Scanpix

18. juulil 1969 USAs Connecticutis Waterburys sündinud kirjanik Elizabeth Gilbert on lisaks Jose Nunesile olnud 1994–2002 abielus ka Michael Cooperiga. Kummastki abielust tal lapsi ei ole.

1960. aastal Süürias Aleppos sündinud Rayya Elias oli rahvusvaheliselt tuntud muusik ja kirjanik. Ta migreerus koos oma perega 1968. aastal USAsse Michigani ning alates 1983. aastast elas ta New Yorgis.

Gilberti menuraamat «Söö, palveta, armasta» põhineb ta enda elul ja selles on ära toodud, kuidas ta oma mehe Jose Nunesiga Balil kohtus.

Elizabeth Gilberti raamat «Söö, palveta, armasta»

FOTO: wikipedia.org

Gilberti 2006. aastal ilmunud romaan «Söö, palveta, armasta» algab kirjeldusega, kuidas ta oma esimesest mehest lahku läks ja kuidas ta reisib Itaalias, Indias ja Indoneesias. Raamat oli menukas, olles üle 200 nädala New York Timesi bestsellerite nimekirjas ning seda on müüdud üle kümne miljoni eksemplari.

2010. aastal valmis film «Söö, palveta, armasta», kus lisaks Julia Robertsile mängivad veel Javier Bardem, James Franco ja Richard Jenkins.

Kaader filmist «Söö, palveta, armasta». Pildil Julia Roberts ja Javier Bardem

FOTO: Ekraanitõmmis Youtube'i videost

Julia Roberts ja James Franco filmis «Söö, palveta, armasta»

FOTO: Ekraanitõmmis Youtube'i videost

Julia Roberts filmis «Söö, palveta, armasta»

FOTO: Ekraanitõmmis Youtube'i videost

Raamat «Eat, Pray, Love» («Söö, palveta, armasta»)

FOTO: Reuters/AFP/AP/SCANPIX