Owe Petersell on ametlikult töötu: ma ikka igatsen natuke seda meediat

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kuldmikrofoni pälvis Owe Petersell.
Kuldmikrofoni pälvis Owe Petersell. Foto: Tairo Lutter

Kuldmikrofoni võitnud Owe Petersell tunnistas «Ringvaates», et ta pole veel ära otsustanud, kui palju ta raadiotööd igatseb.

Petersell töötas 20 aastat Raadio Elmaris, kuni ta mõne kuu eest paljudele ootamatult ameti maha pani. Ta on viimastel nädalatel pidanud väga palju vastama küsimustele, miks ta ikkagi raadiost ära tuli. 

«Ma olen lihtsalt nii julge mees, et tulin ära, võtan aja maja ja siis mõtlen. Kui sa oled ikkagi 20 aasta mitte ainult igapäevaselt eetris olnud, vaid ka vastutanud, korraldanud ja nii edasi, siis ma arvan, et ei ole patt paar kuud mõelda ja vaadata, et mis edasi,» rääkis Petersell.

Selles, kas ta igatseb raadiotööd, peabki ta nüüd enda sõnul selgusele jõudma.

«Kui ma tulin ära, siis mul oli tunne, et tahan olla pildilt maas ja meediast eemal. Aga siis tulid mõned artiklid sellest, et ta lahkus töölt, nüüd tuli Kuldmikrofon, nii et ma ei ole tegelikult pildilt päris ära saanud. Noh, ma ikka igatsen natuke seda meediat. Aga kumba poolt rohkem igatsen, see peab selguma aja jooksul,» tunnistas Petersell.

Petersell peab kummaliseks, et töötuna justkui vaba aega ei olegi.

«Ma nii lootsin, et saabub see aeg, kus ma saan ära vaadata filmid, mida ma olen tahtnud vaadata ja lugeda raamatuid, mis on lugemata. Nii tohutult palju on teha! Algab hommik, lähed välja jalutama, siis on see kohtumine, käib töötukassas vahepeal aru andmas...» kirjeldas Petersell ja kinnitas, et ta on töötuna ametlikult arvel. «Asjaajamisi on nii palju! Siis sõidad linnade vahet, mul on vanemad Pärnus, asjad toimuvad Tallinnas ja ise elan Tartus.»

Petersell lisas, et talle on tehtud mitmeid tööpakkumisi. 

«Lisaks sellele, et on mõned tele ja raadiopakkumised, on ka täiesti teistest valdkondadest. Näiteks kunstivaldkonnast. Üks kõrgem kunstiasutus pakkus mulle tööd, mis kõlas väga põnevalt. Aga praegu peab mul veel aeg maas olema,» rääkis Petersell.

Märksõnad

Tagasi üles