Kanal 2 heategevuslik «Jõulusoojus» kutsub toetama vähihaigeid lapsi ja nende peresid

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jõulusoojus
Jõulusoojus Foto: Kanal 2

Täna kell 20:00 jõuab Kanal 2 ekraanile traditsiooniline heategevussaade «Jõulusoojus». Sel aastal ulatab Roald Johannsoni juhitud heategevussaade abikäe Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidule, et toetada nende tänuväärset tegevust vähihaigete laste ja perede abistamises.

Roald Johannson / Jõulusoojus
Roald Johannson / Jõulusoojus Foto: Kanal 2

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit (EVLVL) on südameasjaks võtnud nende perede toetamise, kus laps on saanud vähidiagnoosi. Lapse haigestumine on raske kogemus kogu perekonnale ja abivajadus väga eripalgeline. «See liit on vajalik eelkõige selle pärast, et perekonnad, kes on oma lapse diagnoosi saanud, ei vajuks päris sohu. Et sarnase kogemusega inimesed saaksid aidata ja esimene auku kukkumine oleks natukenegi hoitud. See aitab väga palju,» kirjeldab Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu kõneisik ja esimees Märt Avandi ühingu olulisust «Jõulusoojuse» saatejuhile Roald Johannsonile.

Kui osad pered vajavad eelkõige psühholoogist nõu, siis EVLVL ulatab abikäe ka juhul, kui vähiraviga kaasnevad rahalised kulud. Alles hiljuti raputas kogu Eestit väikese Annabeli lugu, kus loetud päevadega saadi kokku ravikuuriks vajaminev suur summa. Ka sellisteks olukordadeks vajab Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit abi, et ühingul jaguks jõudu ka tulevikus sedavõrd keeruliste juhtumite korral tegutseda.

Roald Johannsoni juhtimisel toob heategevussaade Kanal 2 ekraanile liigutavad ja samas ka inspireerivad lood Eestimaa peredest, kelle elu vähidiagnoos mõjutab ja kes vajavad rasketel hetkedel tuge haigusega toimetulekuks. Heade mõtete ja kauni muusikaga on «Jõulusoojusega» kaasa tulnud mitmed kodumaised artistid, sh Lenna ja Juss Haasma, Birgit, Inga ja Toomas Lunge, Marju Länik jt.

Jõulusoojus
Jõulusoojus Foto: Kanal 2
Jõulusoojus
Jõulusoojus Foto: Kanal 2

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu toetuseks on avatud «Jõulusoojuse» annetusnumbrid:

900 7911 – 5 eurot

900 7912 – 10 eurot

900 7913 – 25 eurot

Annetustelefonid jäävad avatuks aasta lõpuni. Toetajate annetuskõnesid vahendavad Telia, Elisa ja Tele2 ilma teenustasuta. Annetusnumbritega toetab Telia.

Heategevuslik «Jõulusoojus» on Kanal 2 ekraanil täna kell 20:00, 

Tagasi üles