E, 2.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Valga neiust saab palgaline teatrietenduste vaataja

Elu24
Facebook
Comments
Alissija-Elisabet Jevtjukova
Alissija-Elisabet Jevtjukova Foto: Kinoteater

450 kandidaadi seast välja valitud Valgast pärit Alissijast saab jaanuarist palgaline teatrietenduste vaataja ehk niinimetatud teatrivõhik - ta on varasemas elus vaid kaks korda teatris käinud.

Eksperimendi korras vaatab vähese teatrikogemusega Alissija 2018. aasta jooksul ära kõik Eestis professionaalsete teatrite poolt välja toodud lavastused.

Alissija asub Kinoteatri juurde loodud täiesti uuele palgalisele ametikohale.

Ta hakkab usina teatrivaatajana saama kultuuritöötaja miinimumpalka, mis tõuseb alates 2018. aastast 1150 euroni.

Valgast pärit 21-aastane Alissija-Elisabet Jevtjukova ütles senise vähese teatrikogemuse põhjenduseks kauge elukoha ja teatripileti kalliduse.

Alissija kodune keel on vene keel, kuid Valga põhi- ja kutsekooli lõpetanuna suhtleb ta vabalt nii eesti kui vene keeles.

«Eksperimendi mõte on vaadata, mida teeb kunst inimesega,» ütleb Paavo Piik, üks projekti algatajatest.

Umbes 200 etenduse äravaatamise katsumusest sünnib dokumentaalfilm, mille režissööriks on Marta Pulk.

«Kui palju teatrit on liiga palju? Millised teemad ja võtted hakkavad korduma? Milline on ühe tavalise inimese kõrvalpilk Eesti teatrile? Mis hetkeni võib kedagi üldse pidada võhikuks teatrist rääkima?» loetleb Henrik Kalmet küsimusi, mis teda Alissija teekonnal huvitavad.

Kinoteater otsib ka autofirmat, kes oleks nõus  Alissija liikumisi toetama - aasta jooksul siksakitab neiu teatrijahil kümneid tuhandeid kilomeetreid läbi Eesti.

Näiteks 2016. aasta eesti teatri mängukohtade kaart nägi välja SELLINE

Alissija ise on ettevõtmisest põnevil.

«Olles pärit teisest kultuuriruumist ning taustsüsteemist, pidasin varem oluliseks tarbida rohkem popkultuuri ja muud laadi meelelahutust, kui seda on teater. Oma piirangud seadis ka vene keelsest keelekeskkonnast tulemine. Antud eksperiment annab mulle aga võimaluse õppida tundma ka eesti kultuuriruumi.»

Teatrivõhiku teatrielamustel saab aasta jooksul silma peal hoida blogi kaudu: 

Kinoteatri eksperiment sünnib koostöös Apollo Kinoga.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles