Eurolaulu Raadio

Video: Spartacusena tuntud Kirk Douglas sai 101-aastaseks

Kaader filmist «Spartacus», pildil Kirk Douglas

FOTO: Rights Managed/Ronald Grant Archive / Mary Evan/Scanpix

Möödunud laupäeval, 9. detsembril tähistas 101. sünnipäeva Hollywoodi vanema põlvkonna staar Kirk Douglas.

Kirk Douglase Oscari võitjast poeg Michael Douglas lendas selleks puhuks New Yorgist Los Angelesse, edastab msn.com.

Kirk Douglas

FOTO: Sipa USA/Sthanlee Mirador/Sipa USA/Scanpix

Kirk Douglase minia Catherine Zeta-Jones ei saanud töö tõttu New Yorgist lahkuda, kuid ta saatis oma äiale õnnitluse sotsiaalmeedias, lauldes talle sünnipäevalaulu «Happy Birthday».

Michael Douglas ja Catherine Zeta-Jones

FOTO: Chris Pizzello/AP/Scanpix

Catherine Zeta Jones ja Kirk Douglas

FOTO: Instagram/Instagram/Scanpix

Sünnipäeval olid kohal ka Kirk Douglase naine Anne, lapselaps Kelsey Douglas, kes sai hiljuti 25-aastaseks ja teatas, et ka temast saab näitleja ning veel teisi pereliikmeid ja sõpru.

Kirk Douglase teatel on ta tervis hea ning ta kirjutas oma kaasaga Anne’iga koos raamatu «Kirk And Anne: Letters Of Love, Laughter, And A Lifetime In Hollywood» (Kirk ja Anne: armastuse, naeru ja Hollywoodi elu kirjad), mis jõuab lugejateni 2018. aasta mais.

Kirk Douglas

FOTO: MAVRIXONLINE.COM/MAVRIXONLINE.COM/Scanpix

Kirk Douglas on aastate jooksul annetanud üsna palju raha heategevuseks. Oma 99. sünnipäeval andis ta 15 miljonit dollarit Alzheimeri tõve uuringuteks.

Kirk Douglase üheks paremaks filmirolliks peetakse Spartacust. Ta kehastas seda ajaloolist tegelast 1960. aasta samanimelises filmis, mille produtsent ta ka oli.

Kirk Douglas Spartacusena

FOTO: akg-images/akg-images/Scanpix

Kaader filmist «Spartacus», pildil Kirk Douglas

FOTO: Rights Managed/Ronald Grant Archive / Mary Evan/Scanpix

Kaader filmist «Spartacus», pildil Kirk Douglas (vasakul) võitlusstseenis

FOTO: akg-images/akg-images/Scanpix

Kaader filmist «Spartacus», keskel Kirk Douglas

FOTO: AP/SCANPIX

Universal Studios juht Ron Mayer sõnas Kirk Douglase sünnipäeval, et tal on «Spartacuse» reklaamplakat seni kontori seinal ja see on raamituna, kuna sellel on Douglase autogramm.  

Kaader filmist «Spartacus», Kirk Douglas paremal

FOTO: akg-images/akg-images/Scanpix

Staari sünnipäeval oli kohal ka tema kardioloog P.K. Shah, kelle teatel ta patsient tavaliselt alkoholi ei tarbi, kuid sünnipäeval teeb siiski ühe napsu ja seda oma arsti valvsa pilgu all.

Väga karismaatilisi rolle mänginud Kirk Douglas on olnud filmimaalimas alates 1940. aastatest. Ta esimene tuntuks saanud osatäitmine oli 1949. aasta filmis «Champion», mis rääkis elukutselisest poksijast.

Kirk Douglas (sündinud 9. detsembril 1916 Amsterdamis New Yorgi osariigis) on USA filminäitleja ja -produtsent. Ta on näitleja Michael Douglase isa.

Kirk Douglase sünninimi oli Issur Danielovitch ja ta on valgevene päritolu juut. Tema vanemad immigreerusid Gomelist, mis siis asus Venemaal, tänapäeval aga Valgevenes USA-sse 1912. aastal.

Tema perekond muutis nime juba varem USAsse emigreerunud isa venna eeskujul Demskyks ja nii ta kasvas üles kui Izzy Demsky. Ta oli peres ainus poiss ja tal oli kuus õde. Ametlikult muutis ta oma nime Kirk Douglaseks enne II maailmasõda.

1999. aastal avaldatud Ameerika Filmiinstituudi edetabeli AFI's 100 Years...100 Stars tulemuste põhjal asub Kirk Douglas meesstaaride edetabelis 17. kohal.

Kirk Douglas

FOTO: akg-images/akg-images/Scanpix