Eesti Muusikaauhinnad 2020

Pildid: Tokyos kaotas samuraimõõga rünnakus elu preestritar

Tokyo politsei uurimas tapmispaika

FOTO: Eugene Hoshiko/AP/Scanpix

Jaapani pealinnas Tokyos asuva šinto pühamu juures tapeti eile õhtul kohaliku aja järgi samuraimõõga abil preestritar  ja veel üks naine ning tapja võttis endalt ise elu.

Reutersi teatel oli tegemist peretüliga, mille lahendamiseks lasti käiku perereliikviaks olnud mõõk.

Tokyo politsei andmetel ründas 58-aastane Shigenaga Tomioka Hachimangu pühamu 56-aastast peapreestritari Nagako Tomiokat, kes oli vahetult enne rünnakut autost välja astunud.

Tokyo šinto pühamu juures tapeti preestritar

FOTO: Eugene Hoshiko/AP/Scanpix

Tokyo Hachimangu pühakoja juures leidis aset samuraimõõgaga tehtud rünnak

FOTO: Eugene Hoshiko/AP/Scanpix

Jaapani meedia teatel oli preestritar ründaja vanem õde.

Shigenaga Tomiokaga oli koos 30. eluaastates naine, kes kinnitamata andmetel oli mehe elukaaslane. See naine kasutas samuti samuraimõõka, kui ta ründas preestritari autojuhti. Autojuhi õlg ja rinnaosa said vigatada, kuid ta jäi ellu.

Pärast preestritari tapmist ründas Shigenaga Tomioka pühamu lähedal olnud naist, kes samuti samuraimõõga tõttu elu kaotas.

Vereplekid tapmispaigas

FOTO: Eugene Hoshiko/AP/Scanpix

Tokyo politsei ei avalikustanud selle naise nime ega vanust. Tapja tegi pärast naiste tapmist enesetapu, kasutades selleks samuti samuraimõõka. Politsei leidis mõõga sündmuskohalt. 

Samuraimõõk, pilt on illustreeriv

FOTO: warren allott/©National Pictures / TopFoto/Scanpx

Politseuurijad ei soovinud kommenteerida, miks see veretöö toime pandi, kuid Jaapani krimireporterite sõnul oli Tomiokade peres juba mõnda aega vaieldud päritava vara teemal.

Tokyo politsei uurimas tapmispaika

FOTO: Eugene Hoshiko/AP/Scanpix

Tokyo Hachimangu šinto pühamu

FOTO: KYODO/REUTERS/Scanpix

Uurimisel ilmnes, et Shigenaga Tomioka ähvardas oma õe tappa juba 2006. aastal, kirjutades talle kirja, et «saadab ta põrgusse».

Jaapanis on väga karmid relvaseadused, mille alla käivad ka samuraimõõgad ja nende kasutamine ning relvadega tapmisi tuleb ette väga harva.

Sintoism ehk šintoism ehk šinto ehk shintō (jaapani keeles shintō, kamide tee, jumalate tee) on Jaapani ajalooline rahvusreligioon, mis kuni Teise maailmasõja lõpuni oli ka riigiusund.

Tokyo Hachimangu pühamu asutati 1927. aastal ja sellele on seos sumoga, olles sumomaadlejate seas populaarne palvetamiskoht.

Jaapani keiser Akihito ja keisrinna Michiko külastasid seda pühamut 2012. aastal.

Tokyo Hachimangu šinto pühamu

FOTO: Eugene Hoshiko/AP/Scanpix

Hachimangu šinto pühamu värav ehk torii

FOTO: Eugene Hoshiko/AP/Scanpix

Tagasi üles