USA uudisteajakiri Time valib igal aastal aasta inimese ning selle aasta kandidaatide seas on USA president Donald Trump, kuid ka Trumpile palju peavalu valmistav Põhja-Korea diktaator Kim Jong-un.
Video: Time’i aasta inimese kandidaatide seas on vaenlased Donald Trump ja Kim Jong-un
Time’i ajakirjanikud annavad alates 1927. aastas aasta inimese tiitli inimesele, organisatsioonile või liikumisele, mis on aasta jooksul nii oma riigis kui rahvusvahelisel areenil tähtsat rolli mänginud või midagi suurt korda saatnud kas siis heas või halvas mõttes, teatab The Independent.
Trump oli möödunud aastal Time’i aasta inimene ning suure tõenäosusega ta selleks sel aastal ei saa.
Viimaste aastate aasta inimeste nominentide seas on olnud USA endine välisminister ja presidendikandidaat Hillary Clinton, Facebooki asutaja Mark Zuckerberg, Venemaa president Vladimir Putin, Black Lives Matter inimõigusaktivistid ja lauljanna Beyonce.
Time’i ajakirjanike poolt sel aastal välja valitud kümme finalisti on (tähestikulises järjekorras):
Maailma suurima internetikaubamaja Amzon asutaja Jeff Bezos, kellest sel aastal sai maailma kõige jõukam inimene.
The Dreamers liikumine, mis seisab lapsena illegaalselt USAsse jõudnud inimeste õiguste eest. President Donald Trumpi migratsiooniseaduse muudatus võib nad teha lindpriideks.
Patty Jenkins, kes on filmi «Wonder Woman» režissöör. Ta on filmimaailmas esimene naine, kelle film teenis avanädalavahetusel kassatulu üle 100 miljoni dollari. Kriitikud tegid selle filmi maha, kuna see olevat naiivne, kuid Jenkinsil on plaanis teha filmile järg.
Põhja-Korea diktaator Kim Jong-un, kes pidevalt ähvardab nii USAd, oma lähiriike kui kogu maailma tuumasõjaga, tehes pidevalt mandritevaheliste ballistiliste rakettidega katsetusi.
USA president Trump andis Kimile hüüdnimeks Raketimees.
Ameerika jalgpalli mängiv sportlane Colin Kaepernick, kes on sel aastal protesteerinud aktiivselt rassismi ja politseivägivalla vastu, langedes USA hümni ajal protestiks põlvele. Sajad ameerika jalgpalli mängijad järgisid tema eeskuju, protestides sellega Trumpi poliitika vastu.
#MeToo liikumine, mis toob esile ühiskonnas levinud naisevastase seksuaalvägivalla. Skandaal sai alguse Hollywoodi produtsendist Harvey Weinsteinist, keda nüüdseks ligi 100 naist süüdistavad ahistamises ja vägistamises. Hiljem on veel mitmete elualade esindajad teatanud, et nende töökohtadel on seksuaalne ahistamine igapäevane.
Robert Mueller, advokaat ja USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) endine juht. Sellel aastal määrati ta komitee etteotsa, mis uurib Venemaa sekkumist 2016. aasta USA presidendivalimistesse.
Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman, kes viis võimuladvikus, mis enamjaolt koosneb ta enda suguvõsa liikmetest, läbi puhastuse, kuna juhte süüdistati korruptsioonis.
USA president Donald Trump nimetati 2016. aastal Time’i poolt aasta inimeseks, kuid on ka sel aastal kandidaat. Trumpi kandidatuur seati ka nüüd üles, kuna ta on langetanud riigijuhina otsuseid, mis rahvale ei meeldi. Samuti ärritab ta oma tviitidega.
Hiina president Xi Jinping, kelle võimuoleku aega pikendati hiljuti veel viie aasta võrra ning ta võimupiire laiendati.
Time kuulutab aasta inimese välja homme, 6. detsembril.