P, 28.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti Muusikaauhinnad tähistab 20. sünnipäeva enneolematu galaga

Elu24
Facebook Twitter
Comments
Eesti Muusikaauhinnad 2017 melu
Eesti Muusikaauhinnad 2017 melu Foto: Erlend Štaub

Juba kahekümnendat aastat tunnustab Eesti Fonogrammitootjate Ühing parimaid muusikuid. Seda juubelit tähistatakse 25. jaanuaril suurejoonelise galaga Eesti Muusikaauhinnad 2018, mis toimub Saku Suurhallis. Koostöös Eesti Meediaga jõuab aga siinse muusikamaailma tippsündmus Kanal 2 vahendusel kõikidesse Eestimaa kodudesse. Üritusest teeb kõige põhjalikuma online-kajastuse Elu24.

«Kuna tegemist on ikkagi juubeliaastaga, siis tuleb seekordne gala suurem kui kunagi varem. Oleme alati kutsunud esinema aasta populaarsemad ja põnevamad artistid, kuid nüüd on oodata lavale Eesti artistide paremikku. Lisaks auhindade jagamisele saab publik osa ka ühest ägedast kontserdist,» ütles EFÜ asutaja liige Aarne Valmis, kes on ainsana olnud muusikaauhindade korraldamisega seotud algusest peale.

Eesti popmuusika paremiku tunnustamise vajadust tundsid Eesti fonogrammitootjad esmakordselt Eesti Fonogrammitootjate Ühingu (EFÜ) loomise aastal, kui edukamatele artistidele anti kätte Eesti Popmuusika Aastaauhinnad Kuldne Plaat 1998. «Meie eesmärk oli ergutada popmuusikuid, kes olid rahva seas populaarsed, aga kelle tegevust kuidagi muudmoodi ei tunnustatud,» ütles Aarne Valmis.

«Alguses jagasime auhindu müüginumbrite põhjal, kuid hiljem hiljem võtsime aluseks muud parameetrid, sest need, kellel on küll suured müüginumbrid, ei pruugi alati olla sisuliselt parimad,» kommenteeris Valmis. Nominendid ja võitjad selgitab juba aastaid välja oma ala professionaalidest koosnev enam kui saja liikmeline suuržürii.

Terminaator 1998. aastal Eesti Muusikaauhindade galal
Terminaator 1998. aastal Eesti Muusikaauhindade galal Foto: Erakogu

Esimesel aastal osutus auhinnagalal edukaimaks ansambel Terminaator, kes kuulutati edukaimaks ansambliks ja kelle album «Kuld» tunnistati aasta albumiks.

«Loomulikult tundsime end nagu kõnniksime pilvedel, see oli meie jaoks suur hetk,» meenutab Jaagup Kreem ja lisab, et ka muusikud vajavad aeg-ajalt tunnustust.

Aane Valmis on veendunud, et Eesti Muusikauhinnad on vajalik sündmus, sest inimesi tuleb tehtud töö eest kiita, see innustab ja motiveerib looma üha paremat muusikat. «Olen aru saanud, et auhinnad on üha tähtsamaks muutunud ka muusikute CV-des. Nende jaoks on oluline öelda, et nad on pälvinud ühe või teise tiitli.  Oluline on see ka välismaale minnes, sest kui sa ei ole kodus midagi saavutanud, siis miks peaks see õnnestuma piiri taga,» ütles Valmis.

Piletid suurejoonelisele galale lähevad müüki kolmapäeval, 29. novembril kell 12.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles