E, 20.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Näitlejanna Melissa Gilberti sõnul Oliver Stone ahistas teda, kuulus režissöör eitab ahistamist

Inna-Katrin Hein
Näitlejanna Melissa Gilberti sõnul Oliver Stone ahistas teda, kuulus režissöör eitab ahistamist
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Melissa Gilbert
Melissa Gilbert Foto: Robin Platzer/Twin Images/Robin Platzer/TwinImages/SipaUSA/Scanpix

Kunagisest menuseriaalist «Little House on the Prairie» (Väike talu preerias) tuntud näitlejanna Melissa Gilbert süüdistab mainekat režissööri Oliver Stone’i seksuaalses ahistamises, mis leidis aset 1991. aastal filmi  «The Doors» proovivõttel.

Gilbert sõnas Andy Coheni raadiosaates esinedes, et tuntud režissöör alandas teda seksuaalselt ja tahtis sundida tegema asju, mida ta tavaliselt ei teeks, edastab msn.com.

Gilberti sõnul pani Stone ta tegema stseeni, mida käsikirjas ei olnud. Tegemist oli seksistseeniga, mis oli naise jaoks alandav.

«Lahkusin proovivõttelt, silmis pisarad. Tegemist oli ahistamise ja alandamisega,» lausus näitlejanna.

Stone asus enda kaitsele selgitades, et mingit ahistamist proovivõttel ei olnud ja kõikide näitlejate jaoks oli keskkond ohutu.

Oliver Stone
Oliver Stone Foto: Haris Memija/imago/Xinhua/Scanpix

«Mina ja produtsendid kuulasime-vaatasime kümneid näitlejaid, kellele juba enne prooviesinemist teatati, et tegemist on karmi rokifilmiga, kust ei puudu ka vägivald. Näitlejatevaliku eest vastutanud Risa Bramon Garcia jagas juba varem proovivõttel osalenutele kätte filmi käsikirja, millest nad pidid valima paar stseeni ettekandmiseks. Kinnitan, et näitlejad valisid ise stseenid ja keegi ei sundinud neid midagi tegema,» teatas tuntud režissöör.

Garcia selgitas omaltpoolt, et filmi «The Doors» ettevalmistamine ja näitlejate valimine esitas üsna palju väljakutseid, kuna teemaks oli kunagine kuulus ansambel The Doors ja selle juht Jim Morrison.

«Proovivõttel osalenud näitlejad ei pidanud tegema midagi vastu nende tahtmist. Nad valisid ise, millised stseenid ette kannavad. Samas oli ka stseene, mis olid provokatiivsed ja nad olid sellest juba varem teadlikud,» lisas Garcia.

Melissa Gilbert üritas saada rolli, mis lõpuks läks Meg Ryanile, kes kehastas muusik Jim Morrisoni elukaaslast. Val Kilmer mängis filmis laulja Jim Morrisoni.

Val Kilmer Jim Morrisonina
Val Kilmer Jim Morrisonina Foto: Rights Managed/BILL GRAHAM FILMS / Ronald Grant/Scanpix
Meg Ryan
Meg Ryan Foto: AFP/Scanpix

Linateos «The Doors» räägib 1960. – 1970. aastate rokkbändist The Doors ja selle juhist Jim Morrisonist.

Jim Morrison
Jim Morrison Foto: Pop/Scanpix

8. mail 1964 sündinud Melissa Ellen Gilbertit tuntakse eelkõige teleseriaalist «Väike talu preerias», kus ta mängis 1974 – 1984 Laura Ingallsit.

Melissa Gilbert seriaalis «Väike talu preerias» (1975)
Melissa Gilbert seriaalis «Väike talu preerias» (1975) Foto: wikipedia.org
Seriaali «Väike talu preerias» tegelased, paremal tagareas Melissa Gilbert
Seriaali «Väike talu preerias» tegelased, paremal tagareas Melissa Gilbert Foto: Rights Managed/Ronald Grant Archive / Mary Evan/Scanpix

Hiljem oli ta Michigani osariigi kongressisaadik, kuid loobus 2016. aastal saadikutööst terviseprobleemide tõttu. 

Märksõnad
Tagasi üles