Teravsilmne filmifänn leidis 1931. aastal valminud mustvalgest õudusfilmist «Dracula» kummalisuse ja seda mitte ühest kaadrist, vaid mitmest.
Video: miks 1931. aasta «Dracula» filmi mitmes stseenis on näha kartongi?
Iiri kirjaniku Bram Stokeri kuulus vampiir, krahv Dracula jõudis lugejateni esmakordselt 1897. aastal. Romaani «Dracula» peategelane põhineb kunagisel Valahhia ajaloolisel ja julmal vürstil Vlad Draculal.
Alates Stokeri romaani ilmumisest on see vampiir astunud üles paljudes teatrilavastustes, filmides ja teleseriaalides.
Üks tuntumatest on 1931. aastal valminud film «Dracula», mille peaosa mängis Bela Lugosi.
Nüüd aastakümneid hiljem leidis USA näitleja, juutuuber ja videomängude kriitik James Rolfe selle filmi mitmest stseenist kartongitükke.
Kas need jäid filmi kokkulõikamisel kogemata sisse või jäeti need meelega?
Rolfe sõnul on ta klassikaks saanud «Dracula» filmi näinud vähemalt 50 korda, kuid alles hiljuti ta märkas valgust varjutavat pappi, mis jätab üsna lohaka mulje.
Rolfel valmis video, milles ta arutab, kas selle filmi tegijad tõesti ei märganud selle kokkupanemisel valgustite ees olnud papitükke.
Ta oletab, et filmi koku pannes võidi teha vigu, mida hiljem ei saanud eemaldada.
Rolfe arutleb, et varasematel aegadel pandi ka haiglates lampide ette papitükke, et valgus oleks mahedam ja patsientidel kergem magama jääda.
Rolfe arvates on Hispaanias samal, 1931. aastal valminud film «Dracula» parem kui Hollywoodi oma. Selles filmis ei ole näha valgustite ees papitükke ning ka näitlejatöö olevat usutavam.
Béla Lugosi (sünninimi Béla Ferenc Dezső Blaskó; 20. oktoober 1882 Lugos (Austria-Ungari); praegune Lugoj (Rumeenia) – 16. august 1956 Los Angeles, California osariik) oli ungari ja ameerika näitleja, kelle tuntuim roll oli filmis «Dracula» (1931).
Alates 1920. aasta detsembrist elas ta Ameerika Ühendriikides, temast sai USA kodanik 1931. aastal.