K, 6.12.2023

Juku-Kalle Raid sattus Kopli baaris ahistamise ohvriks: naine ajas viivitamatult ja kohe käe püksi

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Juku Kalle Raid sõbrannadega
Juku Kalle Raid sõbrannadega Foto: Toni Läänsalu

Juku-Kalle Raid kirjutab oma Facebooki lehel isiklikest kogemustest, kus naisterahvad on teda ahistanud, tekitades endises riigikoguliikmes küsimuse, kuidas peaks mees sellist olukorda lahendama? Kas tuleks kasutada naiste endi soovitusi? 

Raidi postituses seisab kirjas nõnda: 

"Räägin teile tavalise loo. Pärast sõbrale kingituse viimist läksin öösel kl 3 paiku ühte Kopli baari, vabatahtlikult. Võtsin vaevu ühe tšehhi õlle, vabatahtlikult, kui tuli esimene tšikk, täiesti suvaliselt ja ise, kes ajas viivitamatult ja kohe käe püksi. Kohe. Ei tahtnud ennast müüa, vaid oli oma seksikuses lihtsalt üleelu veendunud ja mõtles, et on paras aeg liituda ning miks mitte paarituma hakata. Kolmekordsele märkusele ei reageerinud üldse, kuna et kas mulle ei meeldi noored naised?

Siis tuletasin äkki meelde oma viimase aja ajakirjanduskogemust ning sõbrannasid, et kuidas edasi käituda, kui rõvedalt ahistavad. 

Arvake, mis tegin (teine tšikk tuli pärast ka, kohe pärast esimest ja sama veendununa, hakkasin otsast peale) mõlemaga.

1) Kas nii nagu pajatas mingis loos Manona Paris, et viruta vastu lõugu

2) Nii nagu kirjutas Brigitta Davidjants omas loos, et kiirelt jalaga kubemesse

3) Õlu näkku ja lase osta uus õlu, nagu rääkis Eve 

4) Kutsu politsei ja tee avaldus, et ahistavad nii et maa on must, nagu ütleb Anu

Mõlema tšiki puhul katsusin erinevaid meetodeid, proovige – mu kallid õpetajannad – ära arvata, milliseid ja kuidas aitas."

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles