Atlandi ookeanil tekkinud torm Ophelia tabas Iirimaad, kus on hukkunud kolm inimest, koolid on suletud ja lennuliikluses on seisakuid.
Rootsis kaasnesid punase päikese ja pimenemisega kärgatused (4)
Meteoroloogide teatel haaras Ophelia Aafrikast Sahara kõrbest liivaosakesi ning Hispaania ja Portugali metsapõlengute tuhaosakesi kaasa, mis jõudsid atmosfääri kõrgematesse kihtidesse, tekitades mulje punasest päikesest, kuid sellega kaasnes ka pimenemine, edastab iltalehti.fi.
Opheliat on tunda ka Eestis, Soomes ja Rootsis, kuhu saabus sellest tormist ja osakestest mõjutatud soe õhumass, tuues kaasa pimeduse ja tugeva tuule.
Rootsi meteoroloogide teatel kaasnes selle ilmafenomeniga äike, mitmel pool oli kuulda kärgatusi.
Sotsiaalmeediasse jõudsid sajad fotod nii kummalisest punakat tooni päikesest kui pimenemisest ning spekuleeriti, et kas see ongi maailmalõpp, mis saabus valel ajal.
Vandenõuteoreetikute arvates on maailmalõpu uus kuupäev sel laupäeval, 21. oktoobril. Varasem kuupäev oli 23. september, kuid siis jäi maailmalõpp ära.
Meteoroloog Therese Gadd teatas, et Rootsi kohal on äikesepilved ja äikesetorm, sellest ka kärgatused.
«Kui on ebatavaline pimedus, siis võidakse ka tavalist äikest pidada ebatavaliseks,» teatas meteoroloog.
Kõige enam oli kärgatusi kuulda Uppsalas, kus politsei sai ehmunud kodanikelt kümneid kõnesid.
Politseinikud uurisid sõjaväelt ja seismoloogidelt, millega võib tegemist olla, kuid ekspertide teatel ei toimunud kuskil õppusi ja ka maa ei värisenud. Politseihelikopterid, mille pardal olid pommieksperdid, saadeti pauke uurima, kuid tegemist ei olnud plahvatustega.
Siis sekkusid meteoroloogid, kelle teatel tekkis Rootsi kohal äikesetorm ja tegemist oli ebatavaliselt võimsa äikesega.