Pildid ja video: fotograafi terrassi vallutasid kaheksa ilvest

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ilvesed
Ilvesed Foto: facebook.com

USAs Alaskal Anchorage'ist väljas elav fotograaf Tim Newton kuulis oma maja ümbruses kummalisi helisid, mis lõpuks kostsid terrassilt.

Ta läks vaatama ja leidis eest seitse mänguhoos ilvesekutsikat ja nende ema, kes uudishimulikult ümbrust uurisid.

Ilvesed
Ilvesed Foto: facebook.com

Ameeriklase teatel on ta terrassi varem külastanud karud ja ta arvas, et ka seekord pakkus ta eluase mesikäppadele huvi.

«Kui ma läbi ukseklaasi vaatasin, nägin nelja noort ilvest, kuid üsna pea liitusid nendega ka ema ja veel kolm ilvesekutsikat. Sain aru, et tegemist on erakordse vaatepildiga ja jooksin kaamerat tooma, sain kõik kenasti jäädvustatud,» teatas Newton.

Ilvesed
Ilvesed Foto: facebook.com

Ta lisas, et ta puidust terrass oli nagu loodud ilvestele mängimiseks ja noorloomad nautisid seda. Ema üritas samas poegi oma kontrolli all hoida.

Ilvesed
Ilvesed Foto: facebook.com
Ilvesed
Ilvesed Foto: facebook.com

«Öeldakse, et ilvesed veedavad ühe protsendi ajast jäneseid söögiks jahtides ja 99 protsenti ajast oma poegi kokku ajades, kuna nad kipuvad laiali jooksma,» lisas fotograaf.

Ilvesepere oli ameeriklase terrassil umbes 40 minutit ja siis läks tagasi metsa.

Ilves
Ilves Foto: facebook.com
Ilves
Ilves Foto: facebook.com

Tim Newton postitas ebatavalisest külaskäigust pildid Facebooki, kus need populaarseks said. 

Tagasi üles