Eesti Muusikaauhinnad 2020

Galerii: Kokomo Collection püüdis pilke litrite ja säraga
TFW 1. päev!

Mari-Liis Saretok on moedisainer, kes veab eest Kokomo Collectioni nime kandvat rõivabrändi. Kolm aastat tagasi värviliste tie-dye vitamiinidressidega välja tulnud eksperimentaalbrändist, mis sai enda nime ülemaailmsest samanimelisest retrohitist, on kasvanud kodumaisel moemaastikul arvestatav rõivamärk, mille naiselik ja mänguline stiil on äratanud palju tähelepanu. 

Kokomo rõõmus ja värviderohke maailm pakub nii vaba aja kui pidulikke rõivaid ning püüab pilke silmapaistvate mustrite, litrite ja retromõjutustega kangaste abil. Ka seekordses sügiskollektsioonis jätkab disainer Mari-Liis Saretok litterkangastega mängimisega, leides uusi viise ja lõikeid, kuidas säravaid rõivaid igapäevaellu kombineerida ning hallile argipäevale värskust lisada.

Tänavuse sügiskollektsiooni lõiked on aga vabamad ja veel mugavamad, sobides erineva kehakujuga inimestele. Pahkluuni A-lõikelised ja lühikeste varrukatega nn öösärk-kleidid on loodud efektsetest kangastest ning on nooruslikud ja lõbusad, pikkade lõhikutega ja vaba lõikega tuunika-kleidid on aga kombineeritud culotte-pükstega ning jätavad uudse ja kaasaegse mulje. 

Kokomo kasutab ka uues kollektsioonis brändile omaseks saanud pastelseid toone, sidudes need musta, valge, kuldse, beeži ja hõbehalliga. "Rõivaid disainides on minu jaoks olulised värvid, siluett ja proportsioonid - kui need 3 asja on paigas, siis muu tuleb iseenesest," kommenteerib Mari-Liis Saretok. "Mulle meeldib töötada värvidega, sest see on esimene asi mida ma iga asja juures märkan."

Kokomo disainer Mari-Liis Saretok usub, et enda stiili ei tohiks liiga karmilt piiritleda, ning on seega oma eesmärgiks seadnud selle, et julgustada inimesi kandma rohkem värve ning just selliseid rõivaid, mis neile päriselt meeldib.

Kuldnõela žüriiliige Kristina Herodes kommenteerib Mari-Liis Saretoki loomingut järgnevalt: "Kokomo väärib tunnustust oskuse poolest ühendada efektsus ja lihtsus, emotsioon ja kantavus. Omamoodi võiks Maril-Liis Saretoki ristida siinsele moestseenile positiivsuse külvajaks. See pole üldse kerge valik – diibilt tõsine ja tabamatult sügavamõtteline olla näib enamasti palju coolim. Aga selle päikeselise talendi asjad on ehedalt lustakad ja muretult pilkupüüdvad. Populaarsus kandjate hulgas levib kulutulena, milleski on see noor moelooja ilmselgelt naelapea pihta tabanud!"

Kokomo Collection on naiste vabaaja- ja ülerõivastebränd, mille eestvedajaks ja disaineriks on Tallinna Tehnikakõrgkoolis rõivaste tehnilist disaini õppinud Mari-Liis Saretok. 2012. aasta lõpus loodud eksperdimentaalbrändi esimene kollektsioon tõi müügile tie-dye stiilis värvilised ja pilkupüüdvad nn vitamiinidressid. Esimese kollektsiooni edu motiveeris Mari-Liisi looma dresside kõrval ka pidulikematele üritustele sobilikke riided kui ka ülerõivaid. Kokomo omanäolist stiili on märgatud nii siin kui sealpool piiri ning alates käesoleva aasta lõpust saab brändi tooteid osta peale Eesti veel ka Lätist, Leedust ja Saksamaalt.

Kokomo Collectioni värskeim kollektsioon tuli Tallinn Fashion Weeki raames esitlusele kolmapäeval, 11. oktoobril kell 20.00 Vaba Laval, mil toimus Kuldnõela gala. Mari-Liis Saretok oli sel aastal nomineeritud Hõbenõela auhinnale.