Aidas linastub „Kirjad Inglile“

Tea Raidsalu
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
5. mail kella 17 ja 20 saab pärimusmuusika aidas vaadata Sulev Keeduse filmi „Kirjad Inglile“.
5. mail kella 17 ja 20 saab pärimusmuusika aidas vaadata Sulev Keeduse filmi „Kirjad Inglile“. Foto: Internet

5. mail kella 17 ja 20 saab pärimusmuusika aidas vaadata Sulev Keeduse filmi „Kirjad Inglile“.

Afganistanis sõdinud ja koduste teada seal hukkunud Jeremia Juunas Kirotaja naaseb 21 aastat hiljem Eestisse isa matustele. Lääne ühiskonnast võõrdunud ja islamiusu omaks võtnud meest seob siinse eluga vaid mälestus oma tütrest Inglist, kelle nuttu ta kunagi ammu telefonist kuulis.

Kodulinna naastes asub Jeremia otsima jälgi oma tütrest ning naisest. Tolmune provintsilinn ei tundu aga meest ootavat. Midagi on siin katki. Mehi siin peaaegu ei ole ning kohalikku elukorraldust dikteerivad naised. Need naised näevad aga just Jeremias seda, kes kadunud pojana suudaks pakkuda linna halvavale tühjusetundele leevendust.

Kaadrid Eesti oludest vahelduvad filmis piltidega Jeremia teisest kodumaast Afganistanis, mis on üles võetud Loode-Aafrikas Mauritaanias.

Režissöör: Sulev Keedus ("Georgica", "Somnambuul" jpt).
Stsenaaristid: Madis Kõiv, Sulev Keedus, operaator: Rein Kotov, kunstnik: Toomas Hõrak, kostüümikunstnik: Elo Soode, monteerija ja produtsent: Kaie-Ene Rääk, kaasprodutsent: Olli Soinio, helilooja: Helena Tulve, helirežissöör: Ivo Felt.

Osades: Tõnu Oja, Ketter Habakukk, Ragne Pekarev, Mari-Liis Lill, Tiina Tauraite, Katariina Lauk, Elle Kull, Katrin Saukas, Mirtel Pohla, Kaie Mihkelson, Alina Karmazina, Rain Simmul, Roman Baskin jt.

Film kestab 1 tund ja 58 minutit.

Film pole soovitav alla 12-aastastele!

Filmi treiler: http://www.youtube.com/watch?v=XKLgMPTbDoU&feature=player_embedded

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles