Selgus põhjus, miks Peeter Oja autorooli purjus peaga istus!

Peeter Oja vabaneb Rahumäe politseijaoskonnast.

FOTO: Erik Prozes

Teletäht ja koomik Peeter Oja põhjustas augusti lõpul autot purjus peaga juhtides avarii, mille tagajärjel karistati teda pooleaastase tingimisi vangistusega. Nüüd avaldas mees, mis sundis teda tol õhtul autorooli istuma.

57-aastane Oja selgitas Õhtulehele, et ta tarbis kodus džinni ja kuna kell hakkas liginema kümnele, mil Eestis lõpeb alkoholimüük, pidas ta tol hetkel vajalikuks võimalikult kiiresti poodi jõuda - seda siis autot, mitte kondimootorit kasutades.

Peeter Oja vabaneb Rahumäe politseijaoskonnast.

FOTO: Erik Prozes

Oja väljendas juhtunu üle otsekohe suurt kahetsust. 1. septembri hommikul kainestusmajast ning ennelõunal Rahumäe politseijaoskonnast vabanenud Oja rääkis Elu24-le antud intervjuus, et ta kahetseb oma tegu. 

«Piinlik on ja vabandan. Ei saanud ise viga. Tegu ise on rumal,» sõnas Oja ja lisas: «Mis teha. Ma väga vabandan oma käitumise pärast ja loodan südamest, et selliseid asju ei toimu enam.»

Peeter Oja vabaneb Rahumäe politseijaoskonnast.

FOTO: Erik Prozes

Harju maakohus mõistis näitleja süüdi auto juhtimises joobnud olekus ja karistas teda pooleaastase tingimisi vangistusega. Kuuekuulisest vangistusest kuulub ärakandmisele kolm kuud ja 28 päeva. Karistust vähendati, sest asi lahenes lühimenetluses, teatas Harju maakohus.

Karistust ei pöörata täitmisele, kui süüdimõistetu ei pane üheaastase katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Oja vabastati kinnipidamiselt kohtusaalis. Lisakaristusena võeti Ojalt kolmeks kuuks mootorsõiduki juhtimise õigus. Menetluskuludena tuleb tal hüvitada 520 eurot ja 50 senti.

Peeter Oja vabaneb Rahumäe politseijaoskonnast.

FOTO: Erik Prozes

Põhja ringkonnaprokuratuuri esitatud süüdistuse kohaselt põhjustas Peeter Oja liiklusõnnetuse, juhtides 31. augusti õhtul kella 21.52 ajal Tallinnas Paju tänaval mootorsõidukit Subaru, olles joobeseisundis. Karistuse mõistmisel võttis kohus arvesse puhtsüdamlikku kahetsust. Varasemast Ojal kriminaal- ja väärteokaristused puuduvad.

Elu24 maksab vihje eest tasu!

Kui sul on intrigeerivat infot või skandaalne foto, siis edasta see palun:
vihje@elu24.ee või helista toimetuse numbril 666 2169.

SAADA vihje
Tagasi üles