Skandaalse telesaade «Leo Põld» üritab leida vastust küsimusele, mis on saanud ETV lastesaate «Kõige suurem sõber» tegelastest.
Millest räägib skandaalne telesaade «Leo Põld»?
2006. aasta lõpul õmbles Eesti Televisiooni kauaaegne kunstnik Gunta Randla uue Leopoldi kostüümi. Tellijaks saatejuht ja produtsent Ken Saan, kes väitnud Randlale, et kõige suurema sõbra ülikonda läheb vaja ETV vana-aastaõhtuprogrammis, kirjutab Õhtuleht.
Tegelikult oli Saanil kavas toota TV3 ekraanile süsimustast huumorist raksuv sari, mis pidi paljastama ETV lastesaate «Kõige suurem sõber» tegelaste käekäigu pärast ekraanilt kadumist.
Ken Saani loodud versioonis mängis nimitegelast Leopoldi ehk Leo Põldu lastesaatest teada Harry Kõrvits; metamorfoosi läbi teinud Postikanale andis kuju Dan Põldroos (lahkus meie seast 5. mail 2007); Onu Raivo reinkarneeris Liis Lass. Uue näo saanud ja laste asemele täiskasvanuile mõeldud sarjas oli oma osa ka näiteks psühhiaater Jüri Ennetil.
«Sarja sisu baseerub sellel, et nad on vanad unustatud telestaarid, kes on totaalselt alla käinud, kellest on elu hammasrattad üle ja läbi sõitnud, aga kes lüüakse tolmust puhtaks ja tuuakse stuudiosse tagasi,» meenutab Hardi Volmer.
Uue saate legendi kohaselt sattus Äpu kaevandusse töökindaks ja tema jäljed kadusid... Tokyos. Ekraanile ta enam ei jõudnudki, aga Leopold alias Leo Põld käis Äput saareriigi pealinnas otsimas küll.
Rahvusringhääling vaidlustas Ken Saani produtseeritud neljaosalise saatesarja TV3 ekraanile pääsemise, viidates sellele, et ETVst tuntud tegelasi Leopoldi, Äput ja Postikana kasutati lubamatult suures mahus.
Neli aastat kestnud kohtuvaidluses leiti käesoleval kevadel viimaks kompromiss: TV3 maksab rahvusringhäälingule litsentsitasu ja ERR lubab TV3-l sarja «Täna õhtul Leo Põld» edastada TV3 või TV6 eetris käesoleva ning järgmise aasta jooksul.