Video: meest taga ajanud karu jooksis vastu puud ja sai surma

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pruunkaru
Pruunkaru Foto: H. Heimpel/AP/Scanpix

Rootsis hanejahil olnud norrakas pidi möödunud nädalal karu eest põgenema, kuid juhtum ei lõppenud mehe jaoks halvasti, elu kaotas hoopis karu.

Rootsi ja Soome meedia teatel oli Norrast Aurskogist pärit 35-aastane Kent Olsen koos oma jahikoeraga linnujahil Dalarnas põhjaosas Särna lähedal. Mehe ees jooksnud koer hakkas järsku kummaliselt käituma ja põgenes tema suunas tagasi.

Olsen nägi siis, et suur pruunkaru ajab ta koera taga. Ta lootis, et inimese nägemine sunnib karu taanduma, kuid karu ei reageerinud ja jätkas koera suunas jooksmist.

Norrakas üritas karjumise, käte vehkimise ja ka relva abil karu eemale peletada. Karu märkas lõpuks Olsenit, kuid nüüd sai koera asemel tema sihtmärgiks mees.

«Karu võttis hoogu ja siis hakkas täiskiirusel minu suunas liikuma. Peitsin end männi taha ja lootsin, et kui karu mind ei näe, siis kaotab huvi. Karu läks minus vaid mõne sentimeetri kauguselt mööda, kuid siis vist tundis lõhna, ta pöördus tagasi ja hakkas jälle mind taga ajama,» meenutas norrakas.

Elu eest jooksnud mees liikus niipalju kui võimalik kõrvuti kasvavate puude vahelt läbi, et karu segadusse ajada ja edumaad säilitada.

Pruunkaru
Pruunkaru Foto: MIKAEL KARP/MIKAEL KARP/Scanpix

Mehe teatel oli paar juhust, milles karu sai talle käpaga äsada, kuid tal õnnestus ikka pääseda.

Olles mõnda aega põgenenud, kuulis mees kõmakat ja nägi silmanurgast, kuidas karu maapinnale kukkus.

Mehe teatel oli tegemist emakaruga, kes vist tahtis oma peogi kaitsta, sest ta nägi kaugemal karupoegi.

Olsen ei jäänud uurima, mis karuga juhtus, vaid ta põgenes oma autosse, mis asus ühe kilomeetri kaugusel ja helistas politseisse.

Kohale saabunud politsenikud ja jahimeeste seltsi esindajad leidsid eest umbes 100-kilogrammise emakaru, kes oli pikali maas paigas, kus Olsen teda viimati nägi.

Jahimehed uurisid karu ja ei leidnud ühtegi suurt vigastust, kuid looma pea ja kaelaga oli midagi valesti.

«See jahimees pääses eluga, karu mitte. Karu murdis kaela kui jooksis peaga vastu mändi. Sellist surma tuleb väga harva ette,» teatas kohalik võimuesindaja Peter Wallin.

Olseni sõnul arvas ta, et karu tapab ta, kuid puu tappis karu.

Kuna norrakal jäi hanejaht karu tõttu pidamata, siis läks ta sel esmaspäeval tagasi, kuid mitte üksinda, vaid ta võttis lisaks koerale kaasa ka oma jahimehest isa.

Tagasi üles