Mees lohutas La Rambla rünnakus surmavalt vigastada saanud seitsmeaastast Julian Cadmanit

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Julian Cadman

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Hispaanias Barcelonas leidis 17. augustil aset autorünnak, milles hukkus 14 ja sai vigastada üle 100 inimese, kellest osa olid turistid.

Britt Harry Athwal paljastas nüüd telekanali ITV saates «Good Morning Britain», et ta nägi pärast rünnakut väikest poissi tänaval lamamas ja ta läks lapse juurde, et teda lohutada ja aidata, edastab The Sun.

Mees sai alles hiljem teada, et tegemist oli seitsmeaastase Austraalia-Briti päritolu Julian Cadmaniga, kes suri.

Julian Cadman

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

«Nägin last ja ma teadsin, et ei saa teda sinna üksinda jätta. Olin tema juures ja üritasin teda lohutada. Siis nägin politseinikke meie suunas jooksmas, hüüdsin neile, et siia on vaja kiirabi ja ma ei jäta poissi üksinda. Olin hüsteeriline ja nutsin, samas kartsin, et mind peetakse terroristiks,» meenutas mees.

Politseivalve Barcelona populaarsel La Rambla avenüül

FOTO: PASCAL GUYOT/AFP/SCANPIX

Athwal oli La Rambla ühes restoranis kui järsku sõitis tänavale, kus oli palju jalakäijaid, valge kaubik, mis ei peatunud, vaid sõitis inimestele otsa. Ta jooksis söögikohast tänavale ja leidis eest vigastatud lapse.

Briti sõnul sai ta alles meediast teada, et ta lohutas seitsemaastast Julian Cadmanit, kes sattus rünnaku ajal oma emast Jom Cadmanist lahku. Poisi ema sai rünnakus raskeid jalavigastusi, kuid jäi ellu.

Hispaania politsei teatel pani La Rambla rünnaku toime 22-aastane Younes Abouyaaqoub, kes põgenes sündmuskohalt ning tappis hiljem autoröövi käigus veel ühe mehe.

La Rambla rünnakus kahtlustatav 22-aastane Younes Abouyaaqoub / Reuters/AFP/AP/SCANPIX

FOTO: Reuters/AFP/AP/ScanPix

Julian Cadmani pere teatel ei saanud nad pärast rünnakut lapse kohta midagi teada ja see andis neile lootust, et ta on elus. Kuid siis teatasid Hispaania võimud, et hukkunute seas on kaks last, kellest üks on kolmeaastane ja teine seitsmene, kelle nimi on Julian Cadman. 

Pere sõnul oli Julian koos oma emaga 17. augusti pärastlõunal La Ramblal sisseoste tegemas. Ema ja laps olid Barcelonas sugulase pulma tõttu.

Hukkunute mälestamine Barcelona La Ramblal

FOTO: SUSANA VERA/REUTERS/Scanpix

Rünnakus hukkunute mälestamine Barcelonas La Ramblal

FOTO: MANU FERNANDEZ/AP/SCANPIX

Elu24 maksab vihje eest tasu!

SAADA vihje
Tagasi üles