Pildid ja video: Norra sensatsiooniline tõkkejooksja Karsten Warholm oleks nagu kummitust näinud

Inna-Katrin Hein

Norra noor tõkkejooksja Karsten Warholm tegi eile Londoni kergejõustiku MMil ajalugu, saades 400 meetri tõkkejooksus ajaga 48,35 sekundit maailmameistriks.

21-aastane Warholm on alates 2009. aastast esimene norrakast kergejõustiklane, kellest sai maailmameister, edastab iltalehti.fi.

Norra jooksja Karsten Warholm võitis meeste 400 meetri tõkkejooksu / Lucy Nicholson/Reuters/Scanpix Foto: LUCY NICHOLSON/Reuters/Scanpix

Warholm andis pärast võitu intervjuu Norra ringhäälingule öeldes, et tal tuleb maailmameistri tiitliga harjuda.

«Ma ei ole veel oma võidust aru saanud ega seda omaks võtnud. Kui olin ületanud finišijoone, arvasin et see kõik on uskumatu, kummituslik, ebareaalne, teispoolne. Mul oli seda raske uskuda,» teatas norrakast tõkkejooksja.

Norra jooksja Kasrten Warholm võitis meeste 400 meetri tõkkejooksu / Lucy Nicholson/Reuters/Scanpix Foto: LUCY NICHOLSON/Reuters/Scanpix

Warholmi sõnul oli ta enne jooksu rahulik ja keskendunud ning ta tundis, et suudab anda endast kõik.

«Võidutahet oli minus palju ja juba enne võistlust tundsin, et mul ei ole midagi kaotada, küll aga palju võita. Viisin end positiivsele lainele ja kujutasin võitu ette,» lisas jooksja.

Mis aga puudutab vaimu nägemisse, siis on finišifotodelt näha, et Warholm ei usu oma võitu ning seda, et on saanud hakkama millegi erakordse ja sensatsioonilisega.

Londoni MMil sai 400 meetri tõkkejooksus teise koha Türgi jooksja Yasmani Copello ajaga 48,49 sekundit ja kolmas oli ameeriklane Kerron Clement ajaga 48,52 sekundit.

Warholm lõhkus Clementi unistuse saada 400 meetri tõkkejooksus kolmekordseks maailmameistriks.