Eurolaulu Raadio

Eestis kogub populaarsust «prügikastisukeldumine»

Prügikast

FOTO: Marko Saarm/Sakala/Scanpix

Toidu äraviskamisest on saanud heaoluühiskondadest, kaasa arvatud Eestis, suur probleem, mille üheks lahenduseks tundub olevat «prügikastisukeldumine» ehk korraliku äravisatud kauba korjamine ja taaskasutamine.

ERR teatab viitega Rootsi Stockholmi keskkonnainstituudi Tallinna keskusele, mille andmetel visatakse Eestis aastas ära 12 000 tonni müümata jäänud toiduaineid, mille väärtus on umbes 22 miljonit eurot.

Eestis on «prügikastisukeldumise» üheks eestvedajaks on Triinu Einberg, kelle sõnul sai ta selle pisiku neli aastat tagasi Saksamaal Berliinis elades, samas on Eestis äravisatava toidu seas vähem söögikõlblikku kui Saksamaal.

«Prügikastisukeldujad» tegelevad oma «hobiga» õhtuti ja öösiti, kui poed on juba suletud ja kõrvalised isikud ei häiri nende tegevust.  

Prügikast

FOTO: Marko Saarm/Sakala/Scanpix

Rimi pressiesindaja Katrin Batsi teatel ei saa nad säilivustähtaja ületanud toiduaineid niisama inimestele jagada, kuna ei saa olla kindel, et inimesed neid müüma ei hakka ning selle tõttu visatakse need ära ja lähevad hävitamisele.