USA-Kanada piiril asuv Niagara jõgi ja juga muutusid möödunud laupäeval osaliselt tumedaks ja haisvaks, eksperdid selgitasid nüüd, mis seda põhjustas.
Pildid ja video: miks Niagara jõe ja joa vesi osaliselt tumedaks ja haisvaks muutus?
BBC teatel oli põhjuseks rike veepuhastusjaamas, mille tõttu osa reovett pääses loodusesse, jättes mulje, et vette võis sattuda kütust.
Tavaliselt tehakse jaamas hooldustöid jahedal ajal, kui turiste on vähe, kuid seda tuli teha ka nüüd, kuna osad veepuhastusfiltrid olid kulunud.
Sotsiaalmeedias hakati spekuleerima, et kas Niagara jõkke ja joasse on sattunud mingit kütust, mis vee tumedaks ja halvalõhnaliseks muutis. Samuti arvati, et kui see nii on, siis saab turism suure tagasilöögi.
«Palvetasin, et see ei oleks kütus. Olukord oli nagu mõnest dokumentaalfilmist, milles räägitakse vee saastumisest,» sõnas Niagara joa kohal helikopterilende tegeva firma Rainbow Air Inc tegevjuht Pat Proctor.
Möödunud laupäeval oli Niagara juga vaatamas palju turiste, kes märkasid, et vee värv muutus, samuti tekkis ebameeldiv lõhn. Sündmuskohal olnud jäädvustasid seda, pannes pildid ja videod sotsiaalmeediasse ning küsides, et millega tegemist olla võib.
Niagara jõe eest vastutava ametkonna The Niagara Falls Water Board (NFWB) teatel taastus vee normaalne värv pühapäeva õhtuks.
Veepuhastusjaam vabandas nii turistide kui turismifirmade ees, et nad pidid ebameeldivuse tunnistajaks olema.
Politsei teatel uuritakse, miks reovesi veepuhastusjaamast välja pääses ja kes on selle eest vastutav.
58 kilometri pikkune Niagara jõgi asub USA ja Kanada piiril, seal on ka maailma üks suuremaid ja veerohkemaid jugasid, Niagara juga, mis koosneb kolmest joast.
Kõige suurem on Kanada poolel asuv Hobuseraua juga (Horseshoe Falls), Kitsesaar eraldab seda juga USA poolel asuvast Ameerika joast (American Falls). Kolmas juga on Pruudiloori juga ( Bridal Veil Falls), mida eraldab Ameerika joast Luna saar.
Niagara jõgi voolab Erie järvest Ontario järve.