Eurolaulu Raadio

Milline oleks «Troonide mäng», kui tegevus toimuks Jaapanis samuraide ajastul?

Hobusel ratsutav samurai

FOTO: Werner Forman/Scanpix

Maailma üks menukaimad seriaale «Troonide mäng» on jõudnud seitsmenda hooajani ja see on populaarne isegi Jaapanis, mille kultuur on Euroopa omast erinev.

USA kirjaniku George Martini romaanisari «Jää ja tule laul», millel «Troonide mäng» põhineb, aluseks on mitmed sündmused Inglismaa ajaloost, eelkõige Rooside sõda (1455 – 1487).

Kaader sarjast «Troonide mäng». Pildil Sophie Turner ja Aidan Gillen

FOTO: Helen Sloan/AP/Scanpix

Kaader seriaalist «Troonide mäng». Pildil Lena Headey

FOTO: Uncredited/AP/Scanpix

Kit Harington (Jon Snow)

FOTO: Copyright unknown/Mercury Press/Caters News Agency/Scanpix

Emilia Clarke Daenerys Targaryenina

FOTO: CAP/PLF/Supplied by Capital Pictures/Scanpix

Rooside sõda toimus Plantageneti dünastia kahe haru, Lancasteri ja Yorki suguvõsa vahel. Konflikti hakati nimetama Rooside sõjaks, sest Lancasteride vapil oli punane roos ja Yorkide omal valge.

Viimane suurem lahing oli 22. augustil 1485. aastal Bosworthi väljal, kus hukkus kuningas Richard III, kes kuulus Yorkide dünastiasse. Uueks kuningaks sai Henry VII Tudor, sõja lõpuks peetakse aastat 1487, kui toimus Yorkide viimane mäss ja lahing, mille nad kaotasid.

Richard III / wikipedia.org

FOTO: Wikipedia.org

Henry VII Tudor / wikipedia.org

FOTO: Wikipedia.org

Jaapani kunstnik Seiji tegi oma pildilise versiooni «Rooside sõjast», tuues tegevuse Jaapani feodaalaega, samuraide ja šogunide ajastusse.

Kunstniku sõnul ei ole Westerosi elu, tavad, reeglid ja aukoodeks kuigivõrd Jaapani feodaalajastu tavadest ja arusaamadest erinev. Samuti on Jaapani kultuuris tähtsal kohal lohed ja draakonid, mis on tegelased ka «Troonide mängus».

Emilia Clarke Daenerys Targaryenina / Reuters/AFP/AP/SCANPIX

FOTO: Reuters/AFP/AP/ScanPix

««Troonide mängus» on palju sellist, mida jaapanlased seostavad oma feodaalajastuga, selle tõttu on see seriaal ka Jaapanis populaarne,» selgitas kunstnik. 

Jaapani feodaalsüsteemi, mis kestis 11. – 19. sajandini, eesotsas oli keiser, talle allusid šogunid, daimjod, samuraid ja roninid, kes moodustasid ülemklassi. Neid oli rahvastikust vaid kümme protsenti.  Alama klassi, millesse kuulus 90 protsenti elanikest, moodustasid talupojad, käsitöölised, kõrtsmikud ja kaupmehed.

Jaapani feodaajalastu kunst, pildil on kujutatud samuraid

FOTO: Werner Forman/Scanpix

Jaapani feodaalajastu joonistus, mille kujutatakse sõdalasi

FOTO: Werner Forman/Scanpix

Jaapani feodaalajastu kunst

FOTO: Werner Forman/Scanpix

Hobusel ratsutav samurai

FOTO: Werner Forman/Scanpix

Pilte vaata siit.