«Ühikarottide» Salme abiellub

"Ühikarottide" Salme ehk Salme Poopuu

FOTO: Kanal 2

«Minu esimene reaktsioon oli selline, et ma ei tahtnud seda. Ega ma praegu ka eriti hästi ei taha,» ütleb noortesarjas «Ühikarotid» ühikamutti Salmet mängiv Salme Poopuu, mida ta arvab sellest, et tema tegelaskuju mehele läheb.

Salme Poopuu

FOTO: Kanal 2

Päriselus on Salme 14 aastat ühe inimesega koos elanud, kuid abielus olnud ta pole, kirjutab Õhtuleht.

«Ma ei oska öelda, miks ma ei tahtnud. Mulle tundub, et see ühikamutt on konkreetne, argipäevane ja praktiline, aga abiellumine on kuidagi lüüriline ja leebe tegevus, mida minu nägemuses poleks pidanud olema. Nüüd on sellest kaks kolmandikku lindis, ma olen vist osasse sisse elanud,» seletab Salme.

Ametlikult Salme Poopuu abielus olnud ei ole, küll aga vabaabielus. Elukaaslasega tutvus ta Tallinnfilmis, kus mees oli tehniline töötaja. Koos elati 14 aastat. Miks aga ametlikult paari ei mindud, ei oska Salme tagantjärele vastata.

«Hakkasime lihtsalt koos elama ja oli selline tunne, et ei ole ju otsest vajadust. Tema küll ikka paar korda rääkis, et peaks abielluma, aga mina ütlesin, et sellega on aega ja küll me jõuame. Ta oli olnud abielus ja alles lahutamata.»

«Algul ma ei pooldanud tema lahutust seepärast, et tal olid lapsed kooliealised ja mõtlesin, et lapsi ei tohi traumeerida. Aga lõpuks jõudis ta enne taevasse minna, kui meie abielluda jõudsime,» pajatab Salme.

«Siis ma ei saanud aru, et oleks vaja, aga nüüd ma mõistan, et see on oluline,» tunnistab ta. «Me olime ka juba küllalt vanad (Salme oli kooselu alustades 40aastane ja mees 51) ja siis mõtled, et kuidas sa nii vanalt hakkad pulmakleiti selga panema... Ma arvan siiski, et ega ma sellega midagi ei kaotanud, peale selle ilusa hingelise hetke,» ütleb Salme.

Tagasi üles