Raha otsas? Sõnajalad nõuavad Eesti riigilt 1,16 miljardit eurot! (20)

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vasakult: Andres, Siiri, Viivi ja Oleg Sõnajalg
Vasakult: Andres, Siiri, Viivi ja Oleg Sõnajalg Foto: SCANPIX

Vendade Sõnajalgadega seotud MTÜ Tuuletehnoloogia Liit soovib, et riik leiaks kompromissi Ida-Virumaale uute tuuleparkide püstitamiseks. Vastasel juhul soovib liit tuuleparkide kavandamisel juba tehtud investeeringute ja mõistlikus ulatuses saamata jääva tulu kompenseerimist esialgse arvutusega 1,16 miljardit eurot

Liit on saatnud valitsusele ettepaneku otsida kaitseministeeriumi ja tuuleenergeetika arendajate vahel mõistlike kompromisslahendusi leidmaks leevendusmeetmeid tuulenergeetika ja kaitsevõime kooseksisteerimiseks Ida-Virumaa piirkonnas või võtta vastu strateegiline otsus antud regioonis võrdse kohtlemise printsiibil kogu tuuleenergeetika tegevuse peatamiseks. «Kaitseministeerium on tuulikute püstitamise takistamist põhjendanud väidetega, et tuulikud omavad negatiivset mõju Kellavere radarile ning raadiosidesüsteemidele,» räägib Tuuletehnoloogia Liidu esimees Andres Sõnajalg.

Juhul kui riigi otsus on, et Ida-Virumaal riigikaitselisel argumendil tuuleparkide arendus edaspidi ei ole lubatud, on riik Sõnajala sõnul kohustatud kompenseerima juba tehtud investeeringud ja mõistlikus ulatuses saamata jäänud tulu. Esialgne ligikaudne prognoos võimalikest kahjudest on liidu hinnangul kokku 1,16 miljardit eurot.

Liidu esimehe Andres Sõnajala allkirjaga kiri ütleb, et kahjunõue võib ulatuda 1,159 miljardi euroni, kui valitsus ei lase kaitseministeeriumi vastasseisu tõttu tuuleparke valmis ehitada, vahendab Eesti Ekspress.
 

Kommentaarid (20)
Copy
Tagasi üles