Nike

Kanada postifirma teatel terroriseerib kuri vares postiljone

Vares Canuc

FOTO: facebook.com

Kanadas Vancouveris terroriseerib tige vares postiljone, mille tõttu Kanada postifirma Canada Post lõpetas posti kandmise linna idaosa elurajooni.

Postifirma teatel jätkavad nad nimetatud paika posti kandmist alles siis, kui piirkonnas ei ole enam ründavat varest, edastab cbc.ca.

Kanada postifirma pressiesindaja Phil Legault’ teatel on mitu postiljoni saanud varese tõttu vigastada, viimases juhtumis oli postiljonil mitu verist haava.

Kanada postiljon

FOTO: CHRIS WATTIE/REUTERS/Scanpix

Postifirma andis Ida-Vancouveri elanikele teada, kust nad oma posti kätte saavad kui postiljonidel ei ole võimalus posti laiali kanda.

Ida-Vancouveris elava Shawn Bergmani sõnul ei ole tema ja ta naabrid saanud tigeda varese tõttu posti juba üks kuu, kuid tegelikult vares teda ei häiri. 

Terrorvares, kellel anti nimeks Canuc, kogub sotsiaalmeedias kuulsust, kuna Bergman tegi linnule Facebooki lehekülje, mis meeldib kümnetele tuhandetele.

Vares Canuc

FOTO: facebook.com

Ida-Vancouveris elavate inimeste sõnul saabus see vares sinna juba 2016. aastal. Teda on nähtud sõitmas rongi katusel ja ta varastas paigast noa paigast, kus pandi toime tapmine. Samuti käib ta kohalikus McDonadsis, kust ta saab nii mõnegi parema pala.

Bergmani teatel on ta linnuga sõbraks saanud ja ta rünnakuid ära hoidnud. Mees soovitas postiljonidel Canuci rünnakuid tõrjuda vihmavarjuga.

Briti Columbia ülikooli ornitoloogi Wayne Goodey sõnul on varesed linnalinnud, nad on inimestega harjunud ja kui nad ka mõnikord ka ründavad, ei ole nad pidevalt agressiivsed.

Ta lisas, et varesed on agressiivsed vaid pesitsemise ajal, kaitstes mune ja koorunud poegi võimalike vaenlaste eest.

Ekspertide teatel on väga vähe juhtumeid, milles inimesed on pidanud agresiivsete vareste eest põgenema.