Eesti Muusikaauhinnad 2020

Trumpi sõnamõistatus on lahendatud: Mein Covfefe (Minu võitlus)

Donald Trumpi pilav poliitiline huumor

FOTO: Reeddit.com

USA president Donald Trump üllatas sel nädala Twitteris kummalise lausega «Despite the constant negative press covfefe», tekitades küsimuse, et mida ta mõtles sõnaga «covfefe».

Arvati, et ta tahtis «covfefe» asemel kirjutada «coverage» (kajastus), kuid kirjutas valesti ja selle tõttu jättis sõnumi pooleli.

Donald Trump

FOTO: Evan Vucci/AP/Scanpix

Sotsiaalmeedias pakuti, et Trump tahtis öelda: «Hoolimata meedia pidevast negatiivsest kajastusest».

Nüüd aga ilmus mitmele sotsiaalmeedia leheküljele natsi-Saksamaa diktaatorile Adolf Hitlerile viitav, millel on Hitleri asemel  näha Trumpi.

Piltidel on Hitleri raamatu «Mein Kampf» (Minu võitlus) kujundus, kuid kuulsa natsi asemel on Trump ja pealkiri on «Mein Covfefe». Pakuti, et see võib olla Trumpi sõna võitluse kohta.

Donald Trumpi pilav poliitiline huumor

FOTO: Reeddit.com

Samas võib Trumpi panemine «Mein Kampfi» konteksti olla vihje, et ta käitub ja peab võitlust nagu Hitler.

Adolf Hitleri teos «Mein Kampf»

FOTO: TOBIAS SCHWARZ/AFP/Scanpix

Sotsiaalmeedias kommenteeriti, et Trumpi võrdlemine Hitleriga ei ole just hea idee, sest hoolimata julmusest ja mõrvarlikkusest, oli Hitler tugev riigijuht ja hea oraator, Trumpil need omadused puuduvad.

On ka kriitikuid, kelle arvates ei tohiks tänapäeva riigijuhte, kaasa arvatud Trumpi Hitleriga võrrelda, kuna see on nagu Hitleri ülistamine ja tema julmade tegude heakskiitmine.

Trumpi «kastist väljas» käitumine ja sõnavõtud annavad ruumi tõlgendustele, tööd meediale ja keeleteritamist irvhammastele.