Eesti Muusikaauhinnad 2020

Twitteri kõige populaarsemal fotol on näha väikest tüdrukut Manchesteri politseiniku embuses

Politseinik ja väike tüdruk, kes pääses Manchesteri kontserdipaiga plahvatusest eluga

FOTO: twitter.com

Sotsiaalmeedias hakkasid kohe pärast esmaspäeva hilisõhtust rünnakut Ühendkuningriigis Manchesteris levima sündmuskohal tehtud fotod, millest üks on saanud Twitteris väga populaarseks.

Pildil on väike tüdruk naispolitseiniku embuses, naine on lapsele pannud oma jope ümber. Fotot näinute sõnul näitab see pilt, et kõik ei ole veel kadunud ning tuleb pingutada, et lastele õnnelik lapsepõlv alles jääks. Nenditi, et sel lapsel oli õnne, sest ta pääses plahvatusest eluga. 

Politseinik ja väike tüdruk, kes pääses Manchesteri kontserdipaiga plahvatusest eluga / Twitter.com

FOTO: twitter.com

Teisel populaarsel pildil on näha juudi rabi, kes toob tänaval valvavatele politseinikele sooja teed.

Juudi rabi tõi Manchesteri tänavatel valvavatele politseinikele sooja teed / Twitter.com

FOTO: twitter.com

Rabi selgitas, et ta toetab selle sammuga rasket tööd tegevaid politseinikke ja ta loodab, et manchesterlased ei anna alla. 

Twitteris kirjutati, et hoolimata usust, nahavärvist, arusaamadest ja soost, tuleb kokku hoida ja üksteist aidata, et terroristidele vastu astuda.

Sotsiaalmeedia kirjutistes rõhutatakse, et manchesterlased ja teised Suurbritannia elanikud ei murdu julma teo tõttu, vaid hoiavad kokku.

Politseinikud Manchester Arenal hukkunute mälestuseks lilli asetamas. / Darren Staples/Reuters/Scanpix

FOTO: SCANPIX

«Me peame näitama Manchesteris rünnanuile ja temasugustele, et me oleme tugevamad ja targemad. Me hoiame, toetame ja kaitseme üksteist,» teatati Twitteris.

Politseinikud patrullivad Manchester Arena juures.

FOTO: Rui Vieira/AP/Scanpix

Manchesteri elanikud on avanud kannatanutele oma südamed, kodud ja loovutavad verd. Kohalikud söögikohad abistasid samuti, pakkudes nii kergemalt vigastada saanutele kui parameedikutele süüa-juua.

Briti võimud ja politsei kinnitasid, et Manchesteri plahvatuses, mis leidis aset USA popstaari Ariana Grande kontserdi lõppedes Manchester Arena kontserdipaiga väljapääsude juures, hukkus 22 ja sai vigastada 59 inimest.

Varahommikune Manchester

FOTO: Peter Byrne/AP/Scanpix

Hukkunutest noorim on kaheksa-aastane Saffie Rose Roussos. Veel on kindlaks tehtud, et elu kaotas ka 18-aastane meditsiini õppinud Georgina Callander ning 26-aastane tantsija John Atkinson, kes tantsis tantsutrupis Freak Dance Radcliffe.

Saffie Rose Roussos

FOTO: AP/Sanpix

Briti politsei sõnul võttis juhtunus vastutuse küll äärmusrühmitus Islamiriik, kuid tema roll toimunus ei ole selge. Plahvatuses kahtlustatakse 22-aastast Salman Abedit, kes lasi end õhku.

Terroriekspertide arvates viitab lõhkeaine valik ja koht, kus plahvatus toimus, otseselt äärmusislamistidele.

Ühendkuningriigis tõsteti Manchesteri rünnaku tõttu terroriohu taset ning arvatakse, et lähiajal võib veel selliseid rünnakuid aset leida.