Sotsiaalmeedia andmetel hukkus Manchesteri rünnakus 18-aastane Georgina Callander

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Leinajad Manchesteris
Leinajad Manchesteris Foto: Rui Vieira/AP/Scanpix

Ühendkuningriigis Manchesteris leidis eile hilisõhtul ameeriklannast noorteiidoli Ariana Grande kontserdi lõppedes aset plahvatus, milles Briti politsei teatel kaotas elu vähemalt 22 ja sai vigastada ligi 60 inimest.

Briti sotsiaalmeedia ja meedia andmetel hukkus plahvatuses 18-aastane Georgina Callander, kes oli Ariana Grande fänn, nad kohtusid näost näkku kaks aastat tagasi ja tegid selfi, mis oli Twitteris populaarne. 

Georgina Callander saatis möödunud pühapäeval popstaarile tviidi, et ta ootab esmaspäevast kontserti väga.

Ariana Grande
Ariana Grande Foto: Hannah McKay/PA Wire/PA Images/Scanpix

Callanderi perele lähedal olevate isikute teatel sai Georgina surmavalt vigastada, ta jõuti küll haiglasse viia, kuid ta suri seal oma ema käte vahel.

Sõbrad mälestasid Georginat sotsiaalmeedias: «Puhka rahus Gina, me armastame sind ja sa olid parema saatuse ära teeninud. Oleme õnnelikud, et sa olid meie elus».

Lisati, et ta oli ilus tüdruk, kellel oli kuldne süda.

Veel oli mitu tviiti nendelt, kes 18-aastasena elu kaotanud Georgina Callanderi tundsid.

Briti politsei teatel leidis plahvatus aset Manchester Arena väljapääsu juures, pannes inimesed kiiresti põgenema.

21 000 inimest mahutav kontserdipaik oli Ariana Grande kontserdiks välja müüdud, pealtvaatajad-kuulajad olid enamjaolt lapsed ja teismelised.

Maailma liidrid ja muusikud mõistsid sotsiaalmeedias kontserdirünnaku hukka, öeldes, et tegemist oli mõistetamatu teoga.

Islamiriigi toetajad ülistasid Manchesteri rünnakut, kuid see äärmusrühmitus ei ole ametlikult selle toimepanemist omaks võtnud.

Manchesteri rünnaku järel seinale tehtud grafiti, mis viitab Islamiriigile
Manchesteri rünnaku järel seinale tehtud grafiti, mis viitab Islamiriigile Foto: James Chapelard / SWNS.com/Scanpix

Georgina Callanderi pildid. 

Tagasi üles