R, 8.12.2023

Helen Adamsoni uus singel toob päikese lähemale!

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mardo Männimägi
Mardo Männimägi Foto: Helen Adamson

Kaunis lauljanna Helen Adamson avaldas uue singli «Me ärkame», mille mahedad sõnad ja mõnus meloodia toovad suve kindlasti lähemale. Tegemist on raudselt ühe selle suve palavama looga!

Lugu sündis algselt Eesti Laulu akadeemias ning loo autoriteks on Oliver Rõõmus, Rolf Roosalu ja Stewart James Brock. Sõnad kirjutas Marek Sadam.

«See laul kõnetas mind esimesest hetkest, mil seda kuulasin,» räägib Helen, kes pole ammu avaldanud lugu, milles ta ise ei tee autorina kaasa. «Loo harmoonia on kaasahaarav ning meedejääv ja Marek Sadami kirjutatud sõnad panevad loo tõeliselt elama,» kiidab Helen laulu autorite tööd ning loodab, et uus looming inspireerib sama palju kuulajaid kui teda ennast.

Mardo Männimägi
Mardo Männimägi Foto: Helen Adamson

Heleni ja loo ühe autori, ansambli Purr Mudd liikme Oliver Rõõmuse teed viis kokku neli aastat tagasi Heleni poolt ellu kutsutud loengusari «Ei kiusamisele!». «Hommikuti loengutesse sõites jagasime tihti üksteisega uut muusikat. Oliveri produtseeritud lood kõlasid suurepäraselt ning sealt tekkiski idee koostööks,» tutvustab Helen telgitaguseid. Oliver Rõõmus lisab, et nii loomeprotsess kui omavaheline koostöö oli mõnus ja orgaaniline.

Laulja ja laulukirjutaja Marek Sadam kirjutas laulule sõnad ning lisas sellega loole suvist kergust ja positiivsust. «See viis võiks kõlada nende huulil, kes uitavad suvise öö ja hommiku vahel. See on neile, kes on teel suvepeolt koju või neile, kes enne tassikest kohvi avavad akna uue päeva esimestele kiirtele. Selles on nii päeva püüdmist kui magusat valu,» avab Sadam loo tähendust.

«Minu jaoks sümboliseerib see laul uut algust. Seda hetke kui sa tunned, et oled läbi raskuste leidnud tee iseendani,» lisab lauljanna.

Ardo Kaljuvee
Ardo Kaljuvee Foto: Helen Adamson

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles