Norras on niipalju lund, et saab taas suusatada

Suusatajad

FOTO: Panther Media/Scanpix

Põhja-Euroopas ei ole selle aasta kevad just hellitanud, sest temperatuurid on tavapärasest mitme kraadi võrra madalamada ja aegajalt on sadanud lund.

Norra pealinnas Oslos, selle lähistel ja ka kaugemal sadas sel nädalal maha kuni pool meetrit lund, tekitades liikluskaose, mis on kevadisel ajal üsna haruldane vaatepilt, edastab The Local.

Lumega kaetud Frognerseteren Cafe väliterrass Norras Oslo lähedal

FOTO: NTB SCANPIX/REUTERS/Scanpix

Lumega kaetud Frognerseteren Cafe väliterrass Norras Oslo lähedal

FOTO: NTB SCANPIX/REUTERS/Scanpix

Norrakad ei lasknud end kevadisest lumest häirida, vaid panid suusad alla ja läksid suusatama. Mitmed suusakeskused avasid taas uksed.

Suusatajad

FOTO: Panther Media/Scanpix

«Pärast lihavõtteid suusatada on ebanormaalne. Mais ei ole mitte kunagi niipalju lund olnud, et saaks taas suusad alla panna,» teatas Oslo linnaametnik Knut Johansson.

Pealinna lähedases Vestmarkas sada mai kuu kohta rekordiline kogus lund.

Mootorrattur lumisel teel

FOTO: China Stringer Network/Reuters/Scanpix

«Vestmarkas Sollis mõõdeti lume paksuseks 25 sentimeetrit, tõime jälle mootorsaanid välja, et suusaradasid teha,» teatas kohaliku suusaühingu mänedzer Hege Blichfelt Sheriff.

Mitmes teises kohas aga ulatus lume paksus ulatus 40 – 50 sentimeetrini.

Lumega kaetud auto

FOTO: Dan Aasen Hansen/AFP/Scanpix

Meteoroloogide sõnul mõõdeti Oslos Blindernis asuva meteoroloogiinstituudi juures eelmisel korral mais lume paksust 1967. aastal.

«On ülimalt ebatavaline, et mais näeme lund Blindenis, mis on riigi lõunaosas,» teatas meteoroloog Terje Alsvik Walløe.

Walløe lisas, et Põhja-Norras võib nii kevadel kui suvel vahel lund sadada, kuid nüüdne maikuu lumemass ka seal on ebatavaline.

Politsei soovitas Oslos liiklejatel vahetada suvekummid talvekummide vastu või siis loobuda mõneks ajaks autoga sõitmisest.

Meteoroloogide teatel ei tähenda nüüdne lumi seda, et sel aastal õiget kevadet ega suve ei tule.

«Tegemist on ajutise ilmataadi tujuga. Ennustused näitavad, et temperatuur peaks lähiajal kerkima hakkama, ulatudes pluss 15 kraadini,» lisas Walløe.