Ajakirjanik Steven Levy jõudis 1978. aastal jälile, et Einsteini aju on endise patoloogi Harvey käes. Ta külastas Harveyt, et oma silmaga osadeks lõigatud aju näha ning kirjutas sel teemal artikli «I Found Einstein’s Brain», mille tarbeks ta Harveyt küsitles.
«Ütlesin Harveyle, et teen lugu Einsteini ajust ning ta esmane reaktsioon oli, et ta ei saa aidata. Ta ei tahtnud aju teemal rääkida, sain aru, et ta on introvert, kuid mida küsimus edasi, seda jutukamaks ta muutus. Sain teada, et ta oli Einsteini aju uurinud, kuid ta ei osanud selgitada, miks ta aastate jooksul uuringute kohta ühtegi kirjutist ei avaldanud,» oli Levy artiklis.
Levy teatel viis Harvey ta lõpuks ruumi nurka, kus oli õllejahuti, ta tõstis selle kastilt maha ja võttis kastist kaks purki, milles olid ajuosad. Selle peale vajus ajakirjanikul suu lahti.
2005. aastal andis 92-aastane Harvey Einsteini 50. surma-aastapäevaga intervjuu, milles rääkis Einsteini aju eemaldamisest ja oma seiklustest seoses sellega.
Harvey suri 5. aprillil 2007 Princetoni ülikooli haiglas.
«Ei ole teada, kas Harvey röövis Einsteini aju, et tal oleks suurmehest suveniir või tegi ta seda teaduse eesmärgil, kuid selle asmmuga vihastas ta paljusid,» teatas ajakirjanik Michael Paternit, kes kohtus Harveyga enne tema surma.
2010. aastal andsid Harvey sugulased Albert Einsteini ajuosad üle Marylandis Silver Springsis asuvale tervise ja meditsiini muuseumile. Sinna jõudsid ka 14 fotot, mille Harvey Einsteini ajust tegi.
Einsteini aju 46 osa, mille paksus on 20 mikronit ja mida on värvitud kresüül violetiga, on Philadelphias Mütteri muuseumis.
Albert Einstein (14. märts 1879 Ulm, Saksamaa – 18. aprill 1955 Princeton, USA) oli Saksmaalt pärit füüsikateoreetik, kes hiljem elas ja tegutses Šveitsis ja USAs.
Ta avaldas nii erirelatiivsusteooria kui üldrelatiivsusteooria, rakendades viimast 1917. aastal universumi mudelile. Einstein sai 1921. aastal Nobeli füüsikaauhinna fotoefekti selgitamise eest.
Ta surnukeha kremeeriti ta soovi kohaselt pärast surma, kuid aju «läks seiklema».
Mitmete uuringute kohaselt oli Einsteini aju mõhnkeha paksem kui teistel inimestel, muutes ta aju efektiivsemaks ja tehes temast geeniuse.