Eurovisiooni lauluvõistluse esimene poolfinaal toimus 9. mail Kiievis, teine toimub 11. mail ja finaal on 13. mail.
Miks Itaalia eurolaulikul on laval tantsiv «gorilla»?
Nii nagu varasematel aastate lauluvõistlusel, on ka sel aastal suursoosikud, kelle seal on ka Itaalia esindaja Francesco Gabbani, kes astub lavale koos tantsiva «gorillaga», edastab Huffington Post.
Gabbani etteaste koreograafia loonud Filippo Ranaldi teatel on laval ringi tatsav ahv viide evolutsioonile ehk ahvist inimeseks saamine võttis aega. Samas on meis alles ahvilikkust, mida ei suuda ka kultuur siluda, näiteks ürginstinktid.
Ranaldi lisas, et ta sai gorilla kasutamise idee pärast seda kui oli lugenud Desmond Morrise teost «The Naked Ape», milles autor võrdleb inimesi ja ahve. Autori silmis on inimesed mitmes mõttes karvkatteta ja alasti ahvid.
«Me pärineme ahvidest ja jääme mitmes mõttes nendeks, see on fakt. Kuigi peame end kultuurseteks, on meis ikkagi ühteteist ahvilikku, mis teatud olukordades esile tuleb,» lisas koreograaf.
Alles möödunud aastal kuulsaks saanud Gabbani kannab ette pala «Occidentali’s Karma», millega ta sai võidu Itaalia eelvõistlusel.
Ajakirjanikud on mitmel korral itaallaselt küsinud, et miks ta etteastesse on kaasatud «gorilla» ja kas ta arvab, et saab selle taustategelase abil võidu. Gabbani on öelnud, et lavaahv võib talle võidu tuua, kuid tema sees olev «ahv» on see, mis peab kohtunikele mõjuma.
Eurovisiooni tulemuste ennustajate arvates on Gabbanil suur šanss võit saada, kuna ta etteaste on humoorikas ja ebatavaline.
Itaalia kuulub niinimetatud viie suure hulka, mille tõttu sai Itaalia esindaja automaatselt laupäeval Kiievis toimuvasse finaali.
Gabbani laul räägib läbi huumori sellest, kuidas lääne inimesed arvavad, et nad saavad ida kultuure läänestada.
Pala algab viitega inglise näitekirjaniku William Shakespeare’i kuulsale teosele «Hamlet», kuid selle on juttu ka meie ühiskonna sotsiaalmeedia ja selfide kesksusest.
Isegi ülakoma laulu pealkirjas on iroonia selle kohta, kuidas itaalia keel angliseerub.
Gabbani pala on Eurovisioonil esimene, milles on sanskritikeelseid sõnu, varasemal ajal on sellel lauluvõistlusel kantud ette pala, milles oli vanakreeka keelt.