Tallinn Art Week tuleb jälle - pealinn täitub kunstiga

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tallinn Art Week
Tallinn Art Week Foto: Tallinn Art Week

uba teistkordselt aset leidev Tallinn Art Week on erakordne kunstifestival, mis toimub 12.-18. juunil ning toob inimesteni nii kodu- kui välismaise kaasaegse kunsti paremiku. Festivali motoks on sel aastal “Võta seisukoht!/Take a Stand”.  

Kunstinädal hõlmab endas seitsme päeva jagu erinevaid kunstisündmuseid, intrigeerivaid ning õpetlikke arutelusid , põnevaid töötubasid ning suisa uskumatuid etteasteid erinevates paikades üle kogu linna. 

“Selle aasta manifestiks sai valitud tugev üleskutse “Võta seisukoht”, mille eesmärk on aktiveerida nii kunstimaailma kui publikut. Kunstil on, mida öelda, ning olen kindel, et Tallinn Art Week laia programmi seast leiab publik nii enda seisukohtadega ühtivaid kui ka vastanduvaid arvamusi. Üks on kindel - emotsioon on garanteeritud,” lubab festivali peakorraldaja Andra Orn. 

Nädala tippsündmus leiab aset laupäeval, 17. juunil, kui Vabaduse väljak täidetakse servast servani kunstiga. “Vabaduse väljaku kunstipäev peegeldab kõige paremini meie kunstimaailma mitmekülgsust, pakkudes nii traditsioonilisemat kui performatiivset kunsti, ning sulandades ka teisi kultuurivaldkondi,” selgitab ta.

Tallinn Art Week’i kavasse kuuluvad traditsioonilised üritused nagu EKA TASE programmi näitus ja inimeste südameid võitnud Tallinn Tuesday galeriituur. Oma uksed avab külalistele Tallinn Art Weeki raames ka salapärane Polymeri kultuuritehas. Loomulikult ei saa unustada ka pühapäeval, 18. juunil Noblessneri sadamalinnakus toimuvat Performance Festivali, kus astuvad üles oma ala tipud nii Eestist kui välismaalt. Panuse festivalile annab ka Edward Von Lõngus, keda on võrreldud maailmakuulsa tänavakunstinu Banksy’ga .

Läbi kogu nädala toimuvad näitused erinevates galeriides, muuseumides ning kohvikutes. 

Tallinn Art Week on 2016. aastal alguse saanud festival, mille eesmärgiks on kaasaegne kunst inimesteni tuua. Üritust korraldab NOAR.eu Eesti Kaasaegse Kunsti Keskkond.

Lisainfot ning festivali kava leiad Tallinn Art Week’i kodulehelt ning Facebookist.

Tagasi üles