Mida arvavad moegurud Laura eurokleidist?

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Koit Toome ja Laura esimene lavaproov
Koit Toome ja Laura esimene lavaproov Foto: Andres Putting

Hoolimata sellest, et Koit Toome ja Laura astuvad looga «Verona» eurolavale alles teises poolfinaalis 11. mail, võis juba esimesel lavaproovil Laura seljas näha Kristina Viirpalu paljuräägitud meistriteost. See on valge maani kleiti, mis valminud mõistagi käsitööna ning kaunistatud põnevate detailidega. Uurisime, mida arvavad meie staari lavakostüümist moeeksperdid.

Moeguru Jana Hallas, kes tegi Elina Borni selleaastase «Eesti laulul» pilke tõmmanud lavakostüümi, leiab, et Laura kleit on looga kenasti harmoonias.

Montoni naistekollektsiooni peadisainer Hanna Haring sõnas aga, et väga tugevat emotsiooni kleit temas esmapilgul ei tekitanud. «Küll aga on see ootuspäraselt kaunis ja lauralikult paljastav,» märkis ta. «Kleidi helevalge värvitoon ja ingellik väljanägemine tekitavad pruudiliku mulje. Arvan, et kleit jääb kogu Eurovisiooni kirjus virvarris hästi silma ning toimib.»

Koit Toome ja Laura Kiievis
Koit Toome ja Laura Kiievis Foto: koittoomeofficial

Arteri moeajakirjanik Kristina Herodes leidis aga, et Laurale võiks anda suisa kleidi-Oscari. «Kleit, milles Laura Eurovisiooni laval üles astub, on suur õnnestumine nii moe kui loo jutustamise vaatenurgast,» kiitis Herodes. «Tegu on Eesti mõõtkavas loodud haute couture’i absoluutse meistriteosega, milles saavad kokku kõrgmoele omane filigraansus ja kohaliku kultuuriruumi legendid. Lumivalged Haapsalu sallist inspireeritud tikandid oleks otsekui nõtke lauljanna ihule tikitud, seljakaunistusesse on peidetud ka salasõna: Estonia. Kleit tiivustab küll fantaasiat, kuid jääb samas täiuslikult stiilseks.» Moeajakirjanik lisas ka, et kleidi autor Kristina Viirpalu pole mitte juhuslikult Kuldnõelale nomineeritud – tema talenti on märgatud terves moemaailmas. «Usun, et kui panna kõrvuti galerii Eesti ülesastumistest läbi ajaloo, võidaks see kleit kõik eelnenud meistriteosed,» arvas Herodes.

Koit Toome ja Laura esimene lavaproov / EBU
Koit Toome ja Laura esimene lavaproov / EBU Foto: Andres Putting

Stilist Ženja Fokin kiidab Laura kleidivalikut Eurovisioonil ja ütleb, et see sobib lauluga «Verona» nagu valatult.

«Antud kleit on väga veetlev, sobilik armastusloole ja väga hea võimalus tutvustada Eesti disainiloomet maailmale, kus igat sammu jälgivad mitmed miljonid silmapaarid!»

«Loomulikult annab siin fantaseerida, kas oleks võinud minna veel efektsema stilistilise lahenduse peale, kuid arvan, et kogu tervikut haarates on kleit ideaalne valik: karge, põhjamaine ja annab siniverelise natuuri, sest estraadilikest kostüümidest ollakse väsinud!» kiitis Ženja.

Tagasi üles