Buckinghami palee teatel tõmbub kuninganna abikaasa prints Philip avalikust elust tagasi

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kuninganna Elizabeth II ja ta abikaasa, prints Philip
Kuninganna Elizabeth II ja ta abikaasa, prints Philip Foto: KIERAN DOHERTY/REUTERS/Scanpix

Täna toimus Briti kuninganna Elizabeth II residentsis Buckinghami palees erakorraline õukonna kokkusaamine, kus teatati, et kuninganna abikaasa prints Philip tõmbub avalikust elust tagasi ega osale enam selle aasta sügisest ametlikel sündmustel.

Õukonna teatel langetas 95-aastane prints Philip sellise otsuse kuninganna nõusolekul, edastab The Independent.

Kuninganna Elizabeth II ja prints Philip / TOBY MELVILLE/REUTERS/Scanpix
Kuninganna Elizabeth II ja prints Philip / TOBY MELVILLE/REUTERS/Scanpix Foto: TOBY MELVILLE/Reuters/Scanpix

«Prints Philip osaleb varem kokkulepitud sündmustel maist kuni augustini, tehes seda nii iseseisvalt kui koos kuningannaga. Pärast seda ei võta prints enam kutseid vastu ja loobub avalikust elust, samas ta ei muutu eraklikuks, vaid võib mõnedel sündmustel aegajalt osaleda,» teatas Buckinghami palee.

Prints Philip
Prints Philip Foto: POOL New/REUTERS/Scanpix

Õukonna teatel on prints Philip rohkem kui 780 organisatsiooni patroon, president või liige, kuid ta ei tegele nende organisatsioonidega ega käi nende sündmustel enam aktiivselt.

«Tema Majesteet kuinganna Elizabeth II jätkab nagu seni oma ametikohustuste täitmist, tehes seda oma pereliikmete kaasabil ja toetusel,» lisas õukond.

Kuninganna Elizabeth II ja ta abikaasa, prints Philip
Kuninganna Elizabeth II ja ta abikaasa, prints Philip Foto: KIERAN DOHERTY/REUTERS/Scanpix

91-aastasel kuninganna Elizabethil ja ta 95-aastasel abikaasal, prints Philipil on olnud terviseprobleeme, kuid mitte midagi rasket.

Kuna tegemist on eaka paariga, siis aegajalt ilmub meediasse ehmatavaid valeteateid nende surmast.

Printsess Elizabeth  ja ta mees abiellusid 1947. aastal. Elizabeth II sai Briti troonile pärast oma isa, kuningaa George VI surma 1952. aastal. 

Tagasi üles