Ma pigem olengi selline improviseerija tüüp. Võin isegi mõnd laulu laulda sõnadega, mis mulle sel hetkel pähe tulevad. Vahel vaatan, kuidas Sven (Lõhmus – K. H.) istub publikus ja raputab pead.
Koit: Seda oleme küll mõelnud, kuidas lahendada olukord rahumeelselt, kui hakatakse esitama provotseerivaid poliitilisi küsimusi – mis kindlasti juhtub. Ukraina ja Venemaa vahelised pinged on ju väga suured. Olgem ausad, selle aasta Eurovisioon tuleb kindlasti kõigi aegade kõige poliitilisem võistlus.
Mis tee teie siis valite? Jääte oma avaldustes võimalikult neutraalseks?
Laura: Ma olen Eurovisiooni vaadanud juba lapsest peale, seal on alati poliitiline alatoon. Aga minu jaoks see on lauluvõistlus ja jääb lauluvõistluseks! Isegi mitte riikide võistlus – lauluvõistlus, puhtalt! Muusika kõnetab ja puudutab inimesi. Ja just ärevas olukorras on selline võistlus vajalik.
Näiteks paar aastat tagasi, pärast Pariisis terrorirünnakut, pidime bändiga minema sinna tuuritama. Kõik ütlesid, et ärge minge, nii ohtlik. Kohale jõudes mõistsin, et inimesed vajasid seda! Muusikat, mis paitaks nende hinge ja annaks jõudu!
Koit: Meil on aega veel mõelda, kuidas neid olukordi lahendada, et konflikte mitte võimendada. Meil on olnud väikesi nõustamisi, kuidas teatud olukordades vastata, et su tsitaate ei saaks kontekstist välja võtta ega sinu vastu kasutada. Aga ka kõige ebameeldivamatele küsimustele on meil vastus olemas.
Laura: Kui hakatakse sundima pooli valima, siis minu arvates see on poliitikute teema, nende ampluaa otsustada ja arutada. Muidugi on see põnev teema, millesse süüvida, aga sel juhul ma peaksin karjääri vahetama! Minule ei meeldi arvamust avaldada pelgalt mõne viierealise artikli või pealkirja põhjal. Ja kui tahta kaasa rääkida ja tõesti midagi muuta, peaks ise poliitikasse astuma. Kõrvalpilguga võib ju kõike öelda, siis oleks ausam juba vastutus võtta.