Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734
Saada vihje

Alan Wilder tuleb sooloprojektiga Tallinna

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Veste Roosaar
Copy
Alan Wilder.
Alan Wilder. Foto: Wikipedia

Kultusbändi Depeche Mode endine liige Alan Wilder külastab esimest korda Eestit, tulles siia oma sooloprojektiga “Recoil”.
 

“Selected events 2011. A Strange Hour with Alan Wilder” nimelise ürituse raames korraldab Wilder 8. mail Tallinnas Rock Cafés muusikagurmaanidele viimse detailini lihvitud audiovisuaalse performance’i, ühendades nii oma sooloprojekti lugusid kui Depeche Mode’i tuntud hitte.

Pärast üliedukaid esinemisi mullu Euroopas, Lõuna- ja Põhja-Ameerikas naaseb “Selected Eventsi” nimeline tuur taas Euroopasse.

Alan Wilderi sooloprojekt “Recoil” sai kõrvalprojektina alguse eelmise sajandi 80ndatel – ajal, kui Wilder oli kultusbändi Depeche Mode täisliige. Pärast Depeche Mode’ist lahkumist sai “Recoilist” tema põhiprojekt. Klassikalise muusikaharidusega Alan Wilder on hinnatud produtsent ja remiksija, kes on töötanud eri muusikute materjali kallal, sealhulgas selliste tuntud bändide nagu Nitzer Ebb ja Curve.

“Recoil” sündis 1986. aastal, kui produtsent ja plaadifirma Mute Records asutaja Daniel Miller kuulis Wilderi demosalvestisi. Need lood erinesid oluliselt kõigest, mida Depeche Mode selleks ajaks oli jõudnud välja anda. Kuigi kasutatud oli süntesaatoreid ja sämplereid, sisaldasid “Recoili” lood väga vähe elemente Depeche Mode’i kaasahaaravatest popmeloodiatest, võttes pigem eksperimentaalse lähenemise. Recoili debüütalbum nimega “1+2” nägi ilmavalgust 1986. aasta keskpaigas, üsna kohe pärast Depeche Mode’i eduka albumi “Black Celebration” väljaandmist.

Depeche Mode’i võimsa “Music For The Masses” maailmatuuri ajal lasi plaadifirma Mute Records välja “Recoili” teise albumi “Hydrology” (1988). See sarnanes väga “Recoili” debüütplaadiga, sisaldades instrumentaalseid, sünteetilisi helimaastikke.

1992 järgnes “Bloodline”, millel Wilder kasutas külalisesinejaid – oma hääle andsid Moby, Toni Halliday ja Douglas McCarthy.

Pärast Depeche Mode’ist lahkumist lasi Alan Wilder välja veel kolm stuudioalbumit: “Unsound Method” (1997), “Liquid” (2000) ja “subHuman” (2007), kus samuti tegi kaasa külalisi.

2010 nägi ilmavalgust “Recoili” lugude kogumik “Selected”. Albumil teeb kaasa suur hulk külalisesinejaid nagu Diamanda Galas, Joe Richardson, Douglas McCarthy (Nitzer Ebb), Nicole Blackman, Samantha Coerbell, Toni Halliday (Curve) ja Maggie Estep.

Korraldajate teatel tuleb “Selected Events 2011” show’ raames esitlusele valik nii “Recoili” lugusid kui Depeche Mode hitte. Wilder pöördub tagasi Depeche Mode’i mineviku juurde, mängides uusi elektroonilisi versioone Depeche Mode tuntud lugudest kultusbändi viimaselt kolmelt albumilt, millel ta ise kaasa tegi: “Music for the Masses”, “Violator” ja “Songs of Faith and Devotion”. Wilder kasutab teistegi tuntud lugude sämpleid, näiteks legendaarse “Warm Leatherette” või Pink Floydi “The Wall”.

Koos Alan Wilderiga astub 8. mail Rock Café lavale Paul Kendall – tunnustatud heliinsener, produtsent, helilooja ja Alani kauaaegne abiline-koostööpartner.

Alan Wilder on tuntud oma osavuse tõttu kasutada multimeedia vahendeid. Tallinna kontserdi raames näidatakse suurel ekraanil spetsiaalselt ürituse jaoks filmitud ja monteeritud videomaterjale. Iga esitamisele tulev lugu lubab Wilderil ja Kendallil “manipuleerida” muusika eri kihtide ja elementidega, säilitades perfektse sünkronisatsiooni taustafilmiga.
 

Märksõnad

Tagasi üles