Eurolaulu Raadio

Miks hertsoginna Catherine ei ratsuta?

Cambridge'i hertsoginna Catherine

FOTO: ANWAR HUSSEIN/SIPA/ANWAR HUSSEIN/SIPA/Scanpix

Briti kuningliku pere liikmetest enamik, kaasa arvatud 91-aastane kuninganna Elizabeth II ratsutab, kuid hertsoginna Catherine’i ei ole kunagi ratsutamas nähtud.

Cambridge’i hertsoginna abikaasa, prints William, mehevend, prints Harry ja äi, prints Charles mängivad polo, mis samuti nõuab ratsutamist, edastab Daily Mail.

Prints William polo mängimas

FOTO: Adam Holt/REUTERS/Scanpix

Prints Harry polo mängimas

FOTO: MAVRIXONLINE.COM/MAVRIXONLINE.COM/Scanpix

Briti meediaallikate teatel on Catherine hobuste suhtes allergiline ja hobuse selga istumine võib talle raske allergilise reaktsiooni tekitada.

Marcia Moody kirjutas raamatu «Kate: A Biography», milles ta selgitab, miks Catherine ei ratsuta.

«Kate ei ratsuta, kuna ta ei ole ratsutama õppinud ja talle ei meeldi hobused, võimalik et tal on ka hobuse naha, higi ja lõhna vastu allergia. Williamile ja Harryle õpetati juba lastena, kuidas ratsutada, nüüd harrastavad nad polot,» seisab raamatus.

Väidetavalt ei soovi hertsoginna ratsutama õppida, kuigi õukonna ratsutamistreenerid on talle seda võimalust pakkunud. Samas aga soovib ta, et lapsed, prints George ja printsess Charlotte õpiksid ratsutama ja hobuseid hooldama, kuna see on kuningliku pere harrastus.

«George on juba hobuse seljas olnud ja talle meeldis see, Charlotte peab natuke vanemaks saama ja siis saab ka tema hobuse selga istuda,» teatas kuningliku pere esindaja.

Briti kuninganna tütar, printsess Anne on tuntud ratsutaja, kes on osalenud mitmel ratsutamisvõistlusel ning kuninganna lapselaps Zara Tindall sai Londoni 2012. aasta olümpiamängudel ratsutamises hõbemedali.

Printsess Anne

FOTO: Royalty/Scanpix

Zara Tindall

FOTO: Steve Parsons/PA Wire/PA Images/Scanpix

Briti kuninganna Elizabeth II ratsutamas

FOTO: REUTERS FILE PHOTO/REUTERS/Scanpix

Ratsutamisega tegeleb aktiivselt samuti troonipärija, prints Charlesi abikaasa, Cornwalli hertsoginna, kes on Briti tuntud ratsutamisklubi president.