Kui vaadata numbreid, siis mil moel selgitada tavalisele inimesele, kuidas suudavad mehed ja ka naised selliseid raskusi tõsta?
See on treening, tehnika ja pidev enesetäiendamine. Ütlen ausalt, minagi vaatasin kunagi mingeid numbreid ja unistasin, et surun rinnalt 150 kilo. Ma ei kujutanud ette, kuidas see kõik peaks toimuma, aga eks see nii ongi, et treenid endast tugevamatega, võistled nendega, arened ja mingil hetkel sead lati enda jaoks järjest kõrgemale. Niimoodi nihkudki edasi. Väga palju õpib ka sellest, mis toimub maailmas, see pole ainult siin omavahel nokitsemine, vaid vaatad, millised treeningsüsteemid mujal toimivad, kuidas need täiustuvad, tahad nende asjadega kogu aeg sammu pidada.
Kui keeruline sportlase, treeneri ja alaliidu juhi töö ühendamine, paljud jätavad sportlasekarjääri või treeneriameti — kuidas teie seda teha jõuate?
Ma rõhutan seda, et alustasin ikkagi sportlasena, alaliidu juht oli sundvalik. Sel hetkel ei olnud kedagi paremat panna ja mina pidin olema see inimene, kes võtab juhtimise enda kätte.
Tänaseks on meil väga tugev ja töövõimeline juhatus Jõutõsteliidus, oleme nende meestega korraldanud nii Euroopa kui ka maailmameistrivõistlusi Tallinnas ja Tartus. Nad on karastunud ja usaldusväärsed mehed!
Kuna ma ei tahtnud oma sportlikust karjäärist loobuda, püüdsin need kaks asja kuidagi ühendada. treeninggrupp tekkis mulle hiljem, 10-11 aastat tagasi. See on veel omakorda koormus, aga ka kõige raskem, sest kui sul on 20-30 õpilast, elad sa läbi kõike, mida nemad elavad, tunned seda, mida nemad. See on tohutu valu. Kui sa ise kuskil kaotad või ei tee tulemust ära, on see üks valu, aga kui su 20 meest ei tee ära, on see 20 valu. See pole kerge, pead vaatama, et omad huvid kuskilt läbi ei jookseks, et sa oled tingimustes neutraalne, kusagil oled sportlane, kusagil oled treener, kusagil käitud nagu alaliidu juht.