K, 31.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Selgus Tallinn Music Weeki publiku lemmikartist

Elu24
Facebook Twitter
Comments
Raadio 2 Aastahitt 2016 auhinnapidu vanas Raadiomajas, Boondocks
Raadio 2 Aastahitt 2016 auhinnapidu vanas Raadiomajas, Boondocks Foto: Toni Läänsalu

Telia ja Tallinn Music Weeki (TMW) ühiselt korraldatud publikulemmiku valimisel sai tänavu enim hääli Eesti indierocki bänd The Boondocks. Lemmikuks pärjatud artistile annab Telia 1000 eurot muusikalise karjääri edendamiseks.

Suvepealinnas Pärnus alates 2012. aastast tegutsenud indierocki bänd The Boondocks peab oma võidu üheks põhjuseks tihedat esinemisgraafikut tänavusel festivalil. Ühtekokku astuti  TMW raames üles lausa neli korda – nii õhtusel noorteprogrammi kontserdil «Tuled peale» Kultuuriklubis Kelm kui Raadio 2 esitluslaval Von Krahlis, samuti linnalavadel Uuskasutuskeskuses ning Viru Keskuses.

The Boondocks TMW 2017  
The Boondocks TMW 2017  Foto: Kaisa Potisepp

Telia Eesti toetustegevuste juht Heddy Ring avaldas heameelt, et TMW senises ajaloos juba neljandat korda välja kuulutatud publiku lemmik on sel korral suhteliselt noor Eesti bänd: «Loodame, et bändi senised kordaminekud tähistavad alles ühe pika ja rahvusvahelise eduloo algust ning et me kuuleme neist edaspidi veel palju positiivset.»

The Boondocksi kitarrist Romet Mägar peab TMW ülesastumistest olulisimaks Raadio 2 kontsertõhtut Von Krahlis: «Panustasime sellesse palju. Pärast esinemist olime kõik nõus, et laval ja saalis toimus midagi enneolematult võimast. Saime ka palju kiidusõnu.»

Trummar Karl Kevad peab võitu üllatavaks. «Arvasin, et ikka Tommy Cash võidab. Miskipärast oleme viimasel ajal hakanud tihedalt auhindu saama – aasta lõpus võitsime Raadio 2 Aasta Uue Tulija tiitli, nüüd tuli ära ka TMW ja Telia publikulemmiku auhind,» rõõmustab ta, lisades: «Aitäh kõikidele hääletajatele!»

Laulja Villem Sarapuu sõnul keskendub värske publikulemmik hetkel uue muusika kirjutamisele ja salvestamisele: «Läheme tagasi stuudioseinte vahele. Plaanis on ka mitmeid esinemisi nii kodu- kui välismaistel festivalidel. Tuleb tihe suvi!»

Meie Z-generatsiooni tegijamate kitarribändide hulka kuuluva The Boondocksi loomingut on mõjutanud erinevad žanrid britpopist post-pungini ning 90ndate hip-hopist tantsu-indie’ni. Heliliselt paigutab bänd end vahemikku, mille ühes servas on Ameerika drive-in teater ja teises Vene varietee ning mille sumedast retro-atmosfäärist võib tabada sähvatusi kaasaegseist edetabelite murdjaist. Nende kontserte on kirjeldatud ühtaegu nii õõvatekitavate kui inspireerivatena. Mullu esineti nii lõunanaabrite olulisimal muusikafestivalil Positivusel kui Taanis Alborgi linnas. The Boondocks on ilmutanud kaks täispikka albumit: «USB» (2014) ning «Thriller» (2016). Viimase albumi loo «U and Me» valisid Raadio 2 kuulajad Aastahiti hääletusel 8. kohale ning raadio toimetus omistas bändile Aasta Uue Tulija tiitli.

Telia ja MW publikulemmikut sai valida, hääletades TMW kodulehel või äpis 27. märtsist kuni 5. aprillini. Valida sai 250 festivalil esinenud artisti hulgast. Lisaks võitjabändile The Boondocksile said muljetavaldava poolehoiu osaliseks ka eksperimentaal-džässi trio Sheep Got Waxed ja indiebänd Deeper Upper Leedust, folkansambel Ottava Yo Venemaalt ning multiinstrumentalist Erki Pärnoja, räppar Daf, indierocki bänd Frankie Animal ja progerocki kollektiiv Põhja Konn Eestist.

Eelnevail aastail on TMW publiku lemmikuteks osutunud Eesti räppar Metsakutsu ja Leedu indierocki bändid BA ning Garbanotas Bosistas.

The Boondocks on:

Villem Sarapuu – kitarr, vokaal

Romet Mägar – kitarr

Hendrik Tamberg – basskitarr, vokaal

Karl Kevad – trummid 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles