T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Meediasse jõudis Londoni terroristi kooliaegne foto

Inna-Katrin Hein
Facebook
Comments
Khalid Masood, kes kandis ka nimesid Adrjan Elms ja Adrian Ajo
Khalid Masood, kes kandis ka nimesid Adrjan Elms ja Adrian Ajo Foto: Stefan Rousseau/PA Wire/PA Images/Scanpix

Briti politsei teatel on 22. märtsi Londoni rünnaku taga Khalid Masood, kes sündis 1964.aastal Kentis Adrian Elmsina ning kes kuritegude ees vangis istumise ajal radikaliseerus.

Nüüd ilmus sotsiaalmeediasse ja meediasse mustvalge pilt Masoodi kooliajast, mil teda tunti kui Adrian Ajaod, kes õppis Kentis Turnbridge Wellsi Huntley poistekoolis, edastab The Sun.

Tulevane terrorist on sellel pildil koos oma ragbimeeskonna kaaslastega, olles fotol tagumises reas paremalt kuues.  

Endise koolikaaslase Kenton Tilli sõnul oli Ajao üsna populaarne, kuid teda kiusati aegajalt ta tumeda nahavärvi pärast, olles ainus tumedanahaline õpilane selles koolis. Hiljem hakkas ta kanepit suitsetama, mille tõttu ta koolist välja langes. 

«Minu jaoks oli šokk suur, kui kuulsin, et rünnaku taga oli tema, võimalik et kooliajal ja hilisemas elus kogunenud pingeid väljendusid selles rünnakus,» lisas endine kaaslane.

Khalid Masoodi sünninimi oli Adrian Elms, ta ema nimi oli Janet Elms, kes abiellus Lääne-Sussexist pärit Phillip Ajoga, kui poiss oli väga väike. Poiss võttis endale kasuisa perekonnanime. 

Briti politsei teatel läks varasemalt hea õpilane Masood pärat kooli lõppu kuritegelikule teele ja oli mitmel korral vanglas, kuid viimased 14 aastat enne rünnakut oli korralik kodanik, elades ja töötades mõne aja ka Saudi Araabias. Uurijate arvates võis see mõjutada ta ta vaateid ja islamiusu omaks võtmist. 

Masood reklaamis end kui kõrgharidusega inglise keele õpetajat, kuid tegelikult ei ole ühtegi dokumenti, mis seda tõestaks.

Masoodi viimase aja põhiline elukoht oli Birminghamis Winson Greeni linnaosas, kuid ta elas ka Londonis, Sussexis ja Lutonis.

Ründaja oli alates 2004. aastast abielus islamiusku Farzana Malikuga ja tal oli kolm last, kellest üks on täiskasvanu.

Khalid Masood, kes kandis ka nimesid Adrjan Elms ja Adrian Ajo
Khalid Masood, kes kandis ka nimesid Adrjan Elms ja Adrian Ajo Foto: Stefan Rousseau/PA Wire/PA Images/Scanpix

Islamiriik võttis Londoni rünnakus vastutuse, nimetades Masoodi oma sõduriks.  Politsei arvates oli ründaja pigem «üksik hunt», kelle teo Islamiriik enda arvele kirjutas.

Masood sõitis 22. märtsi pärastlõunal Londonis rendiautoga Westminsteri sillal olnud inimeste sekka, natuke hiljem aga pussitas surnuks parlamendihoonet turvanud politseiniku Keith Palmeri.

Pilti vaata siit. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles