Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Patune Pool niidab hoo pealt kuulsust

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Hiljutisel auhinnatseremoonial «Kuldne plaat 2017» kuulutati aasta uustulnukaks ja aasta ansambliks 2013. aastal loodud duo Patune Pool. Paljud pole neist aga midagi kuulnudki.

- Ansambli sündimise lugu on justkui muinasjutt. Oli 2013. aasta kaunis päikesepaisteline suveõhtu, kui ühel romantilisel päikeseloojangul kohtusid Keila neiu Sünne Valtri ja Türi noormees Edvin Petrov. Pärast Sünne viserdatud paari viisijuppi tekkis Edvinil soov luua bänd ja nii saigi omavahel pilke ja lubadusi jagatud. Vaid mõne aja möödudes kohtusidki linnukesed stuudios, eesmärgiga salvestada esimene ühisprojekt, milleks oli Sünne kirjutatud laul «Pilgud». Kuna koostöö laabus ja huumor klappis, sündiski 1. novembril 2013 ansambel Patune Pool.

Edvin: Kõlab kaunilt, aga nii muinasjutuline meie koostöö algus siiski polnud. See sissejuhatus on ametlik versioon meediale, aga tegelikkus oli palju proosalisem. Tegelikult oli tavaline eesti pulm, juba olid viinapitsid põhjani võetud, käis korralik möll, Sünne oli pruutpari külaline ja mina olin pittu plaate keerutama kutsutud.

Sünne: Jah, ja ühel hetkel palus pulmarahvas mul laulda ja ma läksin koos oma fonodega DJ Edvini juurde ja ütlesin, et ole hea poiss, pane need peale ja ma hakkan nüüd andma!

Edvin: Mina vaatasin, et tuleb selline tohutu piff mingi hunniku vidinatega, mis on vaja kõik paika panna. Misasja? Laulgu oma kaks karaoke lugu ära ja tõmmaku minema. Aga vaata imet, lauliski ja täitsa hästi. Mul kukkus karp lahti.

- Ja nii lihtsalt see käiski?

Edvin: Kuna mul oli oma bändi mõte juba aastaid tiksunud, siis nüüd tundus, et õige hetk ongi käes. Ja kui pulmaisa pani ka hagu alla ja käskis kiirelt bänd ära teha, siis ütlesin Sünnele, et helistan talle pärast pulmatralli, et edaspidises kokku leppida. Aga ma ei helistanud.

Sünne: Möödus kaks kuud ja ma helistasin ise, et oled mees või ei ole! Eks see ole tavaline, et peo käigus igasugu asju lubatakse, millest hiljem miskit ei sünni. Kuna mulle on elu jooksul nii palju asju pakutud ja kõik need lubajad on jäänudki lubajateks, siis seekord ma alla anda ei kavatsenud. Kuna mul oli selgelt meelde jäänud Edvini sõnakõlks «tõsiselt, teeme bändi», siis mõtlesin, et no poiss, ega sa minust ei pääse!

Edvin: Oot-oot, ega sa ikka ise ka ei julgenud helistada. Helistas hoopis sinu naabrimutt, kes sind tagant utsitas. Ja räägi ikka sellest ka, milline tõeline blond sa tegelikult oled!

Sünne: No see on ka elu lugu, kui ma siis Edvinile esimest korda külla pidin minema. Mees ütles, et elab Türil ja et sina, tüdruk, Keilas, et kas üldse klapib. Mina vastu, et ma ei näe mingit probleemi. Load on olemas, auto on olemas, võin kas või kohe pedaali vajutada. Lõpetasin kõne ära, läksin Googleʼisse ja vaatasin, et kus see Türi siis on. Jestas, Kesk-Eestis...

Edvin: Jõudis siis Türile. Sõitis kolm korda mu majast mööda. Sisse tulla ei julgenud. Lõpuks libises sisse ja seisis nagu viieline koolilaps paigal ja küsis, mis ta tegema peab, ja küsis klaasikese vett.

Sünne: Alguses peabki näitama seda, kes sa tegelikkuses pole.

- Sellise jutu peale ei oskagi muud küsida, kui et kas te olete paar või mitte? Käitumisest küll muud välja ei oska lugeda.

Edvin: Absoluutselt kõik küsivad seda. Sünnel on elukaaslane ja mul on kaasa, kellega olen õnnelikus abielus. Aga me klapime Sünnega hästi, eriti laval.

Sünne: Kui on vaba hetk, siis ega me eriti viitsigi omavahel rääkida. Aga kui hakkab esinemine, siis toimub ümbersünd kui imeväel. Sünergia on paigas. Nagu vanal abielupaaril.

- Aga armukadedus teie kaasade poolt?

Sünne: Alguses nagu isegi oli, aga mul käib elukaaslane nüüd igal pool kaasas. Aga mitte armukadeduse pärast. Ma lihtsalt ei jõua enam ise sõita, vahemaad on liiga pikad. Sõida ise Keilast Võrru! Sama aja võtab, nagu sõidaks Sharm el Sheikhi.

- Ja kust selline patune nimi?

Sünne: Seda on meilt palju küsitud. Kuna oleme mõlemad teravama huumori armastajad, siis nimi Lilleke või Lummus, mida meile ka pakuti, lihtsalt ei sobinud meie temperamendiga kohe kuidagi. Midagi veidi patust oli vaja, midagi, mis tekitaks hetkega huvi. Patune Pool tundus just see õige. Päeval korralik, kuid õhtul...

Edvin: Tegelikult on meie muusika kõigile. Jalg tatsub nii lastel kui vanapaaridel ja meie fänniklubi on suur. Repertuaaris on nii vanu häid Eesti lugusid, 80ndate lääne hitte kui ka loomulikult iseenda loodud laule. Üle prahi on sellised lood nagu «Dolce Gabbana», «Tõmban su hoovi», «Sul vastan jaa». Vaadatud-kuulatud on neid lugusid Youtubeʼis miljoneid kordi.

- Miks keegi teist pealinnas miskit kuulnud pole?

Edvin: Keset Eestit jookseb piir. Meie toimime teisel pool piiri, Lõuna-Eesti poolel ja Tallinna meedia meid ei kajasta. Ühe korra oleme oma lugu R2s kuulnud.

Sünne: Tegelikult mängitakse meid täitsa hästi Elmaris ja kohalikes raadiotes. Samas, ega Tallinnas meilt autogrammi ei küsita, aga Võrus teatakse jällegi lausa nimepidi.

- Kas «Kuldne plaat» niitis jalad alt?

Edvin: Me ei osanud «Kuldse plaadi» kutse peale üritusest suurt midagi oodata. Pisut siiski olime närvis, kui auhinna kätte saime, ja ega me ei osanud seal midagi tarka öelda. Mina ütlesin Sünnele, et räägi sina, ja tema utsitas omakorda mind rääkima. Käed olid niisked ja põlved värisesid, aga midagi sealt suust ikka välja tuli.

Sünne: Ootasime aasta uustulnuka tiitlit, aga aasta ansambli tiitli üle oleme eriti uhked. Lihtsus müüb, tahate või mitte. Inimestel on vaja artiste, kes teevad oma asja hingega. Meie bänd üritab olla nende jaoks olemas, kes tahavad minna pärast rasket töönädalat välja, unustada argimured, möllata ja aur välja lasta.

- Kuidas repertuaar sünnib?

Edvin: Hoo pealt. Teeme, mida tahame. Patune Pool tegeleb enamasti katsetamisega. Kui tuleb välja, siis on tore, ja kui ei tule, siis liigume edasi.

- Kas nõudlus teie esinemiste järele on suur?

Sünne: Ainult kasvab. Igal nädalavahetusel on esinemised. Mina olin varem riigiametnik, nüüd täiskohaga muusik, see peaks ütlema kõik!

_______

Täispikka intervjuud vaata Elu24Live`st SIIT!

Tagasi üles