Lõuna-Korea andmetel tegi Põhja-Korea tõenäoliselt ebaõnnestunud raketikatsetuse

Põhja-Korea liider Kim Jong-un koos sõjaväelastega

FOTO: KCNA/Reuters/Scanpix

Hoolimata ÜRO sanktsioonidest jätkab Põhja-Korea oma raketikatestusi, tehes neid aina sagedamini.

AFP ja Yle kirjutavad viitega Lõuna-Korea meediale, et Põhja-Korea viis läbi uue raketikatsetuse, mis tõenäoliselt ebaõnnestus.

USA militaarandmetel võis Põhja-Korea rakett plahvatada vaid sekundeid pärast starti.

Lääne meedia teatel on Põhja-Korea viimastel nädalatel teinud ebatavaliselt palju raketikatsetusi, mis langevad samale ajal, mil USA esindajad on Aasia visiidil, rääkimaks sealsete riikide juhtidega Põhja-Korea teemal.

Samas ei ole ühelgi riigil kindlaid andmeid, milliseid raketi- ja ka tuumakatsetusi Põhja-Korea oma territooriumil teha võib. Luureandmete kohaselt tegeleb see suletud riik intensiivselt raketitehnoloogia arendamise ja katsetamisega. USA ja Lõuna-Korea raketitehnoloogia ekspertide arvates on Põhja-Koreal siiski selles vallas veel palju arenemisruumi.

Lõuna-Korea telekanal näitamas Põhja-Korea raketikatsetust

FOTO: LEE JIN-MAN/AP/SCANPIX

Lõuna-Korea militaarekspertide arvates näitab nüüdne tõenäoliselt ebaõnnestunud katse, et Põhja-Korea teadlased ei ole veel suutnud luua väga kõrgetele temperatuuridele vastupidavat materjali, mis on vajalik mandritevaheliste ballistiliste rakettide ehitamiseks.

USA arvates on Põhja-Korea eesmärgiks luua tuumalõhkepeadega raketid, mida saaks saata «ebasõbralikesse» riikidesse nagu näiteks Ameerika Ühendriigid.

ÜRO on üritanud takistada Põhja-Korea tuuma- ja raketikatestusi, seades sellele riigile mitmeid sanktsioone, kuid need ei ole Põhja-Koread seni takistanud.